turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
20.05.2018 Toplam Okuyucu: 121783308 | Bugünkü Okuyucu: 12376 | On-Line: 20 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:
RECEP YAVUZ ,O kedi oradan geçmeyecekti!.. RECEP YAVUZ
NBK Touristic Genel Müdürü / Antalya Kent Konseyi Turizm Kolu Başkanı
13.12.2015 / 14:55:18

O kedi oradan geçmeyecekti!..


Rusya ile aramızdaki buzları eritmek istiyorsak, Antalya'daki zirvede yaşananları gözden geçirmekte fayda var.


Problem düşürülen uçak değil bence...

20 gündür Putin'in hop oturup hop kalkmasının, gün aşırı kalabalık toplantılar düzenleyip zehir zemberek demeçler savurmasının ardında başka bir neden olmalı. Bir şeyler var onu böylesine çılgına çeviren. Tavrı, edası, hatta ses tonu bile değişti son günlerde. Aslında bir çok ipucu var bunu teyit eden. Zaten donuk olan yüz ifadesi tamamen donmuş durumda. Yürürken bir kolu sabit duruyor, diğerini ileri geri çok hızlı sallıyor. Konuşurken 'hesap soracağım' edasında başını yana yatırıyor.

Yüksek rütbeli 500 Komutanı doldurduğu salonun altın varaklı dev kapıları açıldığında koşarcasına kürsüye ilerlerken aklında sadece biz Türkler varız. Açıyor ağzını yumuyor gözünü! Bizim uzlaşı çağrılarımızı görmezden gelerek, kızgınlığını kusuyor. 'Z' ler daha kalın, 'J' ler daha uzun çıkıyor. Nefesinin sıcaklığı ta Antalya'dan hissediliyor. Savaşta bile söylenmeyecek sözlerle saldırıyor. Kavga için bahane arar gibi. Ayıp olmasa 'nerede senin şapkan?' diye çatacak.

Ne domates ambargosu, ne de turist engellemesi öfkesini dindirmiyor. Sürekli 'daha neler yapıp zarar verebilirim' peşinde. Bizimkilerin vakur duruşu ile çılgına dönüyor. Kimyası bozulmuş iyiden iyiye.

Bütün bunlar dünyada böylesine söz sahibi bir ülkenin tecrübeli bir siyasetçisine hiç yakışmıyor. Her hamlede dünya kamuoyu önünde itibar kaybediyor. Eski Putin imajı gitgide kayboluyor.

Ancak, o şu anda bunları görebilecek bir durumda değil. Görse bile anlayabilecek hali yok. Anlasa da dile getirmeye gururu engel oluyor.

Bütün bunların nedeni bence sınır ihlali sonrası düşürülen Rus Jeti ve ölen asker değil. Zira alenen kuralları ihlal ettiğini kendi de biliyor. Ayrıca bugüne kadar düşürülen hiçbir uçak - bizimki dâhil- böylesine bir soruna dönüşmemişti. Büyükelçi çağırılır, notalar verilir, konu kapatılırdı. Bu kıpkızıl kızgınlığın başka bir nedeni olmalı.

Bence ne olduysa Antalya'daki G 20 zirvesi sırasında oldu. Hani şu meşhur 'Kedi geçişi' ile akıllara yerleşen Antalya zirvesinde... Her şey o zirveden cereyan etti. Bir refleksle söylenen 'sırtımızdan vurulduk' serzenişinin üzerinde durmak gerekiyor. Bu söz, bu hiddetin altında başka bir neden olduğunu alenen hissettiriyor.

Ne oldu G 20 esnasında? Kapalı kapılar ardında biz mi ayağına bastık, yoksa birileri mi bizim adımıza atıp tuttu, bilmiyoruz. Ya da büyük resimde yer almayan Putin, fiyakasını atamadığına mı bozuldu?

Rusya ile aramızdaki buzları eritmek istiyorsak, Antalya'daki zirvede yaşananları gözden geçirmekte fayda var.

J. Krishnamurti der ki , 'sorunu anlarsan, çözüm gelecektir. Çünkü çözüm, sorunun ayrılmaz bir parçasıdır.'Okuyucu Yorumları

İzzettin Yurtsever14.12.2015 / 09:17:00
EVET SEVGİLİ YAVUZ, SENİN DE BİLDİĞİN GİBİ G20 ZİRVESİ SONUNDA 20 KASIM DA BİR TURİZMCİ OLARAK ANTALYA DIŞINDAN BU DURUMU GÖRDÜM VE FACEBOOK'DA ŞÖYLE YORUM YAPMIŞTIM ''TURİZMCİLER 2016 YAZ SEZONUNDA DA RUS TURİSTİN GELEMEMESİNDEN ENDİŞE DUYUYOR… G20 ZİRVESİNDE ERDOĞAN VE PUTİN GÖRÜŞMESİNİN SONUÇLARI, İKİ ÜLKE İLİŞKİLERİNDE SÜREN SOĞUK İLİŞKİ, PUTİN’İN İÇİNDE TÜRKİYE’NİN DE BULUNDUĞU G20 ÜLKELERİNİ İŞİD’E DESTEK VERMEKLE SUÇLAMASI, PUTİN'İN KENDİSİNİ DIŞLANMIŞ HİSSETMESİ, ERDOĞAN’IN OBAMA’YA ÇOK SICAK DAVRANMASI, ABD İLE TÜRKİYE'NİN İŞİD İÇİN SURİYE’DE OPERASYON YAPACAKLARINI AÇIKLAMALARI, RUSYA'NIN İÇ TURİZME AĞIRLIK VEREN YATIRIMLARI SÜRDÜRMEKTE KARARLI OLMASI... ŞAHSEN BU DURUM BENDE TURİZMCİ OLARAK RUS MİSAFİRLERİMİZ AÇISINDAN 2016 YAZ SEZONUNUN DA SIKINTILI GEÇECEĞİ ENDİŞESİ YARATTI. İNŞALLAH YANILIRIM.
blackberry14.12.2015 / 11:49:00
"Kısa süreli sınır ihlali hiçbir zaman saldırı nedeni olamaz"RTE 2012 ...Bizler Putin i degil Erdogan i sorgulamaliyiz.
HASAN AYDOS14.12.2015 / 11:09:00
AYAĞINA KURŞUN SIKAN TURİZİMCİLER (!) Putin'e kimse haklı demiyor Recep efendi (Yavuz) ama Bizim kaçak saraylıyı da iyi tahlil etmek lazım. Belli ki psikolojisi bozuk. Her gün ayrı bir şey söylüyor; bir nalına vuruyor bir mıhına. Söylenecek çok söz var bu konularda. Yıllık Rus turist sayımız ve gelirimiz, toplamın % 10'dan fazla. NBK grubu bilmiyorum ama pek çok otelin bu işten ciddi zarar göreceği orta da. İş adamları siyaset yapmaz akıl ve mantıklarıyla hareket ederler(hatta devlet adamları da, siyasetçiler demiyorum).. ABD ve NATO, BOP projesinin ortakları ve Sizin Kaçak Saraylı da bu projenin eş başkanlarından bir tanesi. Yani Türkiye'nin Dünya da güveneceği en son ülke ve müttefikler (ABD ve NATO). BOP projesinin temel amacı Türkiye ve diğer 22 İslam Ülkesinin sınırlarını değiştirerek "BÜYÜK İSRAİL PROJESİNİ" gerçekleştirmek. İnşallah yakın bir tarihte PUTİN RUSYASI'na muhtaç olmazsınız. Hasan AYDOS. 14.12.2015
HASAN AYDOS14.12.2015 / 18:42:00
Ne oldu bizim yorum boğazınıza mı takıldı? Neden yayınlıya madınız?
hasan barut 16.12.2015 / 09:33:00
YA RUSLAR BIR YANA DA BIRDE BU SPONSOR MAGAZALAR VAR ASIL ZARAR ORDAN GELIYOR BU SPONSPOR KUYUM- DERI- HALI VAR YA GUYA ALISVERIS TURU AYAKLARI UCUZA GEZDIRME ISLERI ,3 LIRAYA ANLASILAN RESTORANLAR OTELLER SONRA DEGERINDEN BINLERCE EURO FAZLAYA SATILAN URUNLER FALAN ASIL ZARARI ONLAR VERIYOR BILEN BILIR ...
Olan Oldu Geleceğe Bakmak gerek19.12.2015 / 11:32:00
Sevgili Yazarım; Suriye Sınırımızda Gezen ve Sınır İhlali Yapan RUS UÇAĞINI Düşürdük, Adama Sormazlar mı Senın Ne İşin Var Orada ? Uçak Düşmesi Konusunda Haklıyız. Geri Adım Atmamalıyız. Devlet Turizmi Kaybedecek Diye Yaptıgı Haklı Durumundan Haksız Duruma DUsmez. AKP lı olun MHplı Ilun Chp lı Olun Farketmez Suan kı durumda TURKIYE CUMHURIYETI VATANDASLARI olarak bakmak gerek. Putın Yıllardır Yapamadıklarını bu uçakla yaptı aramızı bozdu, domatezler 1 ocakdan ıtıbaren gıdemeyecek, tırlar gıremeyecek TURK bankalarına suan sorusturma acmıslar, pekı neden hala NUKLEERE enerjıyı vazgectık demıyorlar ? Neden dogalgazı kesecegız demıyorlar ? dıyemezler kendılerı G.TE gelir ;) Ağlamak Yerine Biz Turizmciler olarak Farklı Düşünmeliyiz. Rusya İle artık aramız düzelsede Seneye gelecek rUS SAYISI 2 mılyona ulasmaz.. Napmak gerek ne yapmalıyız ? bunu dusunmek tartısmak gerekmez mı ? Otelcıler Acentelere Tur Operatorlerı olarak Hukumete farklı yollardan baskı yapmalıyız. 1*- Iskandınav ulkelerıne Reklam Atagına Kalksınlar Oraya Stand Acsınlar Oteller Acentelere Gıtsın reklemlarını yapsın seneyı kurtarmak ıstıyor ısek. 1*- Almanya Fransa Hollanda Avusturya Belcıka Isvec Isvıcre gıbı ulkelere ozel olarak ındırımler uygulansın hatta Promosyonlu Turlar Hazırlansın. Uçak+Otel+Transfer+ŞehirİçiTuru dahil fiyatlar verilsin Acentelerde Magazalara soktukları yerlerden kazanmaya devam etsın sehır ıcı bır tur malıyetı otobus ıle 500 tl ıse bunu zaten harcanan paralardan cıkartırlar. Siz Değerli Acenteci Arkadaşlar Hazıra Alışmışsınız Almanya Rusya hazır ıs , Alın gordunuz son durumu. Artık Akıllı olun ÇİN e gidin Çin den turıst getırın Çin Yılda 90 mılyon Turıst gonderıyor bıze ne kadarı gelıyo ? 200 bın yeterlı mı bu rakam ? neden bızım 3.buyuk pazarımız CIN olmasın ? Sizler bu ıse el atın TEZTOUR suan bunun uzerınde calısıyor CInden turıst getırmek ıcın sızlerde bır an once farklı pazarlara kayın ISRAIL ıle ılıskıler normale donecek gıbı ISraıl acentelerı ıle anlasın oradan turıst getırın. Aglamak Yerıne Çozum uretın Sıyasetcı olmayın ısınızı yapın ÇÖZÜM ÜRETMEK ÇIKIŞ YOLLARI GÖSTERMEK BİZLERİN ELİNDE. SAYGILAR SEVGILER. c.y. aNTALYA
Oktay Eryener07.01.2016 / 00:39:00
Emek sarfedilmis, akil yürütülmüs, fikir beyan edilmis bir yaziya ancak bu derece seviyesiz bir yorum yapilabilirdi herhalde. Yaziklar olsun Hasan efendi! Bilgisi olmayanlarin fikrinin oldugu bir ortamda bulunmaktan her daim imtina ettim, ancak senin yorumun Hasan efendi! bu yaptigim ayricaligi kesinlikle gerekli kiliyor. Insan oglu yaratilistan itibaren 2 göz 2 2 kulak 1 agiz ile donanmistir...dolayisiyla yazilani ve söyleneni 2 kere okuyup; 2 kere dinleyip, 1 kere konusmakta fayda var. Yazara Saygilarimla. Oktay Eryener

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Güvenlik kodu:
   
 

Yazarlar


Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr