turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
20.05.2018 Toplam Okuyucu: 121783308 | Bugünkü Okuyucu: 12376 | On-Line: 20 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:
RECEP YAVUZ ,Ne yazayım? RECEP YAVUZ
NBK Touristic Genel Müdürü / Antalya Kent Konseyi Turizm Kolu Başkanı
13.10.2015 / 19:11:36

Ne yazayım?


Tatsız, tuzsuz bir yaz sezonundan, kapkara bir kışa doğru ilerlerken ne yazayım?


Yazı işleri müdürümüz, "Recep Bey yeni makalenizi alabilir miyim?" diye ikinci kez hatırlattığında kafam Ankara'daki bombanın tozlarından temizlenmemişti daha.

Hafızalarımıza kazınan kanlı resimler, yüreğimize oturan hayat hikayeleri ve aklımızdan çıkmayan 'neden?'lerle gidip gelirken ne kadar sağlıklı düşünüp ne kadar mantıklı yazılabilirdi bilmiyorum.

4 aydır her gün bir faciaya uyanmak, her an bir patlama haberi almak, her gün onlarca insanımızı şehit vermek kimde moral, enerji bıraktı ki? Çamaşır makinesindeki çamaşırlar gibi hissediyorum kendimi.? Bir an önce bitse de dursak.

Planlamasını en az 2 yıl önceden yapan turizmci, henüz 1 Kasım'dan sonrasını kestiremezken nasıl bir kehanette bulunabilir ki geleceğe dair.

Bütün bunların üstüne tatsız, tuzsuz bir yaz sezonundan, kapkara bir kışa doğru ilerlerken ne yazayım?

Bir bir kapanan otellere, iflas eden acentalar eklenip yüzlerce insanın işsiz kaldığı şu günlerde kim güzel şeyler yazabilir ki?

30 yıldır sorunlarla büyüyen turizmde 'tecrübemiz var, bunu da atlatırız' klişesiyle yaklaşanlar mı haklı, yoksa ben mi karamsarım?

'O kadar olay oldu hala 11 milyon geliyor' diye geçiştirenlere mi sitem edeyim, '2016 yılını da kaybettik' diyene mi hönküreyim?

En iyisi izninle ben pas geçeyim, bunca belirsizliğin içinde doğruyu yanlışı göremiyorum.Okuyucu Yorumları

Rusya İle Durumumuz Nedir ?14.10.2015 / 15:03:00
Recep bey çok iyi bir şeye deyindiniz, o kadar çok problem var ki hangisi birinden söz edesiniz ki. Turizm diyince akla sadece Otel TUr Operatoru Acente gelmesını mı yazcaksınız, devlet desteklerını sadece otellere kaydırmasını mı yazcaksınız, dıger fırmalar turızm alanında degıl mıdır ? Tur Tasımacılıları, Personel servisi tasımacıları, transfer firmaları, araç kiralama şirketleri, butikler , vs vs.. Turizm e kim direk destek veriyorsa her kesime belirli ölçülerde destek verilmelidir. Rusya da ruble sıkıntısı oldu 1 mılyona yakın turıst azaldı bu sene sonuc onlarca otel satısa cıktı kam emıcı antalya lı buyuk otel zıncırlerı batan otellerı tek tek topraladı ucuz yollu, daha sonra sında batan fırmalar .. Pekı Suan hukumet neden Rusya ya kafa tutuyor ? Rusya dan 1 mılyon azalma olduda neler kaybettık kımler battı, ya Rusya dan hıc turıst gelmesse ne yaparız ? ne yerız ? kımı otellerde yatırırz bu sene oldugu gıbı arap ucuz kalıtesız musterıler le mı otellerımızı dolduracagız ? Pekı Tarım urunlerımızın yuzde 60 ını rusya ya ıhrac edıyor ısek Rusya ıle aramız bozulur ıse kıme satacagız ? Pekı Dogalgazımızın yuzde 70 ını oradan alırken bıze gaz vermeyı kesers kışın K.mız donmaz mı ;) İç Politika da ayakta kalabılmek ıcın her yol mubahtır anlayışı ıle eskılere donuldu, teror savas ıstıkrarsız bır ortam da kalıtelı musterı beklemek zor olsa gerek ? Ahh Recep bey Daha neler yazmak ıstıyorum da.. Barış mitingi altında binlerce insanı bir araya topladılar Kime Barış ? Hangi ülke ile savaş halindeyiz de Niye Barış İstiyoruz Kimin İçin Barış istiyoruz ? Ya biz Barış yaparsak son 2 3 ay içinde 100 lerce Şehit Olan Kardeşlerimiz kanlarını bize helal eder mi ? BU olayları sadece masum insanlarmış gibi göstermeye çalışan haber kanallarını da kınıyorum.. Orada ölen cenazelerin üzerlerinde hangi ülkenin bayragı var dı ? ölü evindeki taziye ye giden demirtaş Hangi ülke bayrakları ile sarılı masada oturdu hangi Başkanın resmi altında konuştu ? Bunları kendimize soralım ondan sonra Barış isteyenlere bir daha bakalım. Barış olmasın kardeşim şayet bu terör örgütünü bitirmek istiyorsak sonsuza kadar savaşmalıyız... saygılar
ERKANRI21.10.2015 / 21:43:00
recep bey kısacası otelcılık bıtmıs ısı bılmeyen yonetıcı ve yatırımcılar sayesınde otelcılıkte bıttı turızde bıttı gecmıs olsun takım ruhu bıtmıs adamcılık baslamıs oteller acemı ınsanlarla dolmus tasmıs cok yazık daha ne yazayım bılmıyorum ......

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Güvenlik kodu:
   
 

Yazarlar


Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr