turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
20.05.2018 Toplam Okuyucu: 121783308 | Bugünkü Okuyucu: 12376 | On-Line: 20 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:
RECEP YAVUZ ,Kaydırın Bakalım!... RECEP YAVUZ
NBK Touristic Genel Müdürü / Antalya Kent Konseyi Turizm Kolu Başkanı
26.03.2016 / 21:20:20

Kaydırın Bakalım!...


Gün gelir Atlas'ın rüzgârı tersten eser, kaydıracak yer de bulamazsın!


01 Mart: UKRAYNA (Domuz Gribi- Terör)

03 Mart: HİNDİSTAN (Terör- Kiriminal olaylar) URUGUAY (Kriminal olaylar-Sokak terörü) FUJİ (Wingston Kasırgası) ETYOPYA (terör) KENYA (terör)

04 Mart: ENDONEZYA (Terör)- BOLİVYA (Zika Virüsü)- GAZA ŞERİDİ/FİLİSTİN (terör) -BENİN (Başkanlık Seçimi Dolayısı ile Sınırlar Kapalı)- İSRAİL (terör)-MALTA (yoğun hırsızlık vakaları)

07 Mart: VENEZÜELLA (Zika Virüsü)

08 Mart: ARJANTİN (Ülke çapındaki gösteriler)-KONGO (iç savaş tehlikesi)

09 Mart: İSVEÇ (mülteci yoğunluğu)-LAOS (iç savaş ve çatışmalar)

10 Mart: BENGLADEŞ (yabancılara yönelik saldırılar,ölüm vakaları)

11 Mart: ANGOLA (iç savaş sonrası yer altındaki mayın tehlikesi)-EKVADOR (Zika Virüsü)-ŞİLİ (iç savaş tehlikesi)- NİKARAGUA (Zİka Virüsü, Aktif Volkan Patlamaları)

14 Mart: YUNANİSTAN (Hırsızlık, kiriminal olaylar)

15 Mart: İTALYA (Dini yerlerin ziyaretlerinde terör saldırıları olabilir) -SURİYE (bütün Alman vatandaşların ülkeyi bir an önce terk etmesi önerilmektedir.)- İNGİLTERE (dünya genelindeki terör saldırıları tehlikesi ve Kuzey İrlanda bağlantılı şiddet olayları)- AMERİKA (Genel terör olayları dolayısı ile Amerika'ya yapılan bütün uçuşlarda aşırı dikkatli olunması gerekir)

16 Mart: PERU (saldırı ve hırsızlık olayları çok yüksek düzeyde)-IRAK (ülkenin birçok eyaletinin hemen terk edilmesi gerekiyor)-AVUSTRALYA (Halk terör olaylarına karşı uyarıldı. Orman yangınları tehlikeli)-MYANMAR (iç savaş sınır bölgelerinde çok tehlikeli)-DOMİNİK (gemilere, teknelere yoğun saldırılar, hırsızlık yüksek düzeyde)-BELİZE (uyuşturucu kaçakçılığı yüksek düzeyde, akşamları sokağa çıkılmamalı)-KUVEYT (Ülkedeki Amerikan birimlerinden uzak durulması tavsiye edilir)-YEMEN (ülkedeki olağanüstü durum ve El- Kaide teröründen dolayı dikkatli olunmalı)-TAYLAND (ülkenin sınır bölgelerinden kesinlikle uzak durulması tavsiye edilir)-TRİNİDAD&TOBAGO (yoğun uyuşturucu kaçakçılığı ve korsan terörü)-ERMENİSTAN (Karabağ bölgesi çatışma tehlikesi altında. Domuz gribi yoğunluğu mevcut)

17 Mart: MAKEDONYA (mülteci yoğunluğundan dolayı Yunanistan sınırı kapalı, otostopçu almayın)-MOZAMBİK (yoğun kiriminal olaylar, hırsızlık ve saldırı anında değerli eşyalarınızı saldırgana direnmeden verin)-HONDURAS (Zika Vürüsü)-KAZAKİSTAN (gece yolculuk yapılmamalı, yüksek kiriminal vakalar)- KOMOR ADALARI (10 Nisanda Başkanlık seçimi var, öncesi ve sonrasında şiddet içeren gösteriler olabilir)

18 Mart: TOGO (Karanlıkta sahil kenarında bulunmayın) MALEZYA (son aylardaki tutuklamalardan sonra özellikle Kuala Lumpur'da saldırılar artabilir)-ZİMBABWE (kuraklık önemli sağlık sorunlarına yol açıyor, yabancılar sadece akreditasyonla ülkeye gelebilir)

19 Mart: TÜRKİYE (terör olayları nedeniyle turistik yerlerden, kalabalıklardan ve duraklardan uzak durulması tavsiye edilir)

21 Mart: MISIR (ülke genelinde terör ve kaçırma olayları yaygın. Özellikle Kızıl Deniz civarında dikkatli olunması gerekir)

22 Mart: MALİ (son aylarda meydana gelen patlamalardan dolayı, kalabalık yerlerden kaçınılmalı)-LİBERYA (Ebola)-KOSTARİKA (Zika Vürüsü)

23 Mart: TUNUS (ülke genelindeki potansiyel terör saldırılarından dolayı kalabalık yerlerden uzak durulması önerilir)-KIRGIZİSTAN (sokak teröründen dolayı akşamları dışarıya çıkılmaması önerilir)

24 Mart: CEZAYİR (ülke genelinde yaygın terör olaylarından dolayı temkinli olunması gerekir)-BREZİLYA (şiddet içeren yürüyüş ve protestoların önümüzdeki günlerde artacağı öngörülüyor)-ÜRDÜN (özellikle Suriye ve Irak sınırları sıcak savaş bölgesi)

25 Mart: BELÇİKA (22 Mart günü meydana gelen patlamalardan sonra, kalabalık yerlerde, duraklarda, havalimanlarında aşırı dikkatli olunması tavsiye edilir.)

Dünyanın en çok turist gönderen ülkesi Almanya, tatile gidecek vatandaşlarını günü gününe aktüel gelişmeler üzerine uyarıyor. Sadece Mart ayında 50 den fazla ülke için 'dikkatli olun!' çağrısı yapıldı.

Ülkemizdeki terör olaylarından sonra koşa koşa, 'potansiyelimizi başka destinasyonlara kaydırıyoruz' açıklaması yapan bazı yabancı tur operatörlerinin bu işin kaydıra kaydıra yürümeyeceğini görmesi için bu tabloyu www.auswaertigesamt.de sayfasından detaylı olarak izlemelerini ve kalıcı çözümlere yönelmelerini salık veririm.

Gün gelir Atlas'ın rüzgârı tersten eser, kaydıracak yer de bulamazsın!Okuyucu Yorumları

Bayram Dökmeci27.03.2016 / 08:40:00
Kaydırmak yerine "yardım turları" yapsınlar. Örneğin Antakya'da mülteci kampları var, bu kamplara Almanya'da ve diğer Avrupa ülkelerinden 1 haftalık iyilik yap, yardım et adı altında mülteci ziyaret turları paketlemek lazım. Mülteci kamplarını ziyaret edip, çocuklara ve kadınlara hediyeler getirsinler (giyinmeyen eşyalar, oyuncaklar vs). Avrupalı bunu yapar, çünkü ülkemizde ki Anadolu ve köy turlarında hep yardım ettiler. "Mutlu olmanın en iyi yolu başkasını mutlu etmektir". İşte gerçek Sustainable turizmi bu! Paketi oluşturmak kolay, 1.gün St.Pierre Kilisesi ve Antakya Kalesi 2.gün Mülteci kampı ziyareti 3.gün Antakyanın lezzetli yemekleri vs.. Mülteci kampında yaşanan o sevinç o duygulu anlar, "hem gez hem iyilik yap" turizmde yeni bir kavram oluşturur. Bakanlığımız da mülteci kamplarını ziyaret her turist için antetli kağıda imzalı teşekkür mektubu vermeli. O Alman o mektubu evinde duvara asar! Türkiye'nin imajına iyi gelir :) Hem Avrupalı da destek vermeli, mültecileri yerinde ziyaret etmekle duyarlılığını gösterebilir. Güven meselesine gelince, Antakya'da 500 bin insan yaşıyor, ortam güvenli. "do good tour" özellikle güvenlidir diyebilirsiniz :) Kaydırmakla, kaçmakla çözülmez bu iş. Herkese iyi pazarlar.
Selim.A27.03.2016 / 09:49:00
Kusura bakmayin ama biz kendimiz bile alisveris merkezlerinde ve buyuk sehirlerde paranoya yasamaya baslamisken; Alman a "bizi terk etme" demek biraz saflik oluyor.
Teror = Turizmin Bitişi27.03.2016 / 14:02:00
Şimdi bu tarz birşey yaparak beledıye kasasına para mı gırdısı saglanacak ondan mı ? taksıcıler odası zaten oraya bırcok taksı yerlestırmıstı parasını alarak avantasını * sıra beledıye demı avanta yeme ? sacma salak ısler valla orası 3 yıl acık kalmayacak 6 ay anca acık kalır kısın kapanır para yapma ıslemez ! yazın vurdugunu vuracan o kadar expo 2016 sehır merkezı en az 80 100 tl arası olacaktır konserler gec bıter tramvay o saate kalmaz parayı taksıcı vurur ;) Keske expo alanına rent a car , transfer alanıda yapsanızda onuda satsaydınız * en az 20 fırma lık arac kıralama yerı , 5 fırmaları transfer fırması yerı yapsaydınız da sadece taksıler kazanmasaydı, rent a car fırmalarınada deyın fırma bası 15 bın tl dıye hemen atlarlar... ATSO 46. Komıte ve akkder basaramadı orada yer almayı belkı beledıye para ıle satar ?
Bayram Dökmeci27.03.2016 / 16:41:00
Sevgili Selim A., zaten benim de amaçlamak istediğim insanlardaki o korkuyu, onun üzerine giderek aşmak. Tatilciyi başka yerlere kaydırarak, ne kaydırana ne kayana faydası yok! Brüksel'in korktuğu başına geldi olayı. Gerçeklerden kaçarak olayı çözmeyiz ve kimseye fayda etmez. Ayrıca ben "mülteci turu" dedim ve o kamplarda 4 yıldır bir bomba bile patlamadı. Ayrıca Antakya'da 500 bin insan yaşıyor ortam son derece huzurlu ve güvenli. Oradaki çocukları birebir ziyaret edip yardım elimizi uzatıp kalplerine sevgi ekmeliyiz. Ve bunu sadece Avrupalılar değil hepimiz yapmalıyız. Ben Turizmci olduğum için "yardım amaçlı ziyaret turu" geldi aklıma. Direk ziyaret ve yardım eli yardım vakıflarına yapılan bağışlardan daha etkilidir, maddi ve manevi. Sustainable tourism is the concept of visiting a place as a tourist and trying to make only a positive impact on the environment, society and economy (vikipedi). Burda insanı unutmular (human) :))
Ercan Toprakyaran/Almanya28.03.2016 / 12:10:00
Bu sene kaybin %30 falan olacagi konusuluyor, bu rakam kendimizi kandirmak olur. Yillardir Almanya'daki acentamda Türkiye'ye ve diger ülkelere tatil pazarlarim, Türkiye satislari neredeyse tamamen durdu. Yili %50 kayipla tamamlarsak, cok süper basari olur, herkes kendini buna hazirlamali. Insanlar korkuyor, bu kadar basit. Ucaga satis gelmiyorsa ne yapsin adam? tabiki an itibariyla daha iyi satilan yerlere kaydiracak. Biz de de müsteri yok diye acmayan oteller var ``olsun sen yine de otelini ac, kapali görünmesin´´ diyebiliyor muyuz? Müsteri yoksa sirketler care düsünecektir, bunu kabul etmek zorundayiz.
Kemer Kapalı 29.03.2016 / 09:16:00
Sayın Yazarlarımız ; Öncelikli olarak sizlerden ricam Sahaya inmenizdir, Kapı Kapı dolaşarak Esnafın Turizm ile alakalı insanların sorunlarını dınlemenızdır. Sayun devlet buyuklerımız Turızmı sadece Otel olarak dusunuyor sızlerde bu algıyı kırmalısınız. Antalya Merkeze Kaleiçine, Kundu Oteller Bolgesıne, Kemer Merkezıne ve Belek Bolgesındekı Turıstık yerlerlerdekı Esnafları Zıyaret etmenızı onlar ıle anlık roportaj yapmanızı bunları derlemenızı ve kaleme almanızı rıca ederız. 250 mılyon tl lık yardım yapılacakmıs kıme ? otellere ve 5000 acente yerıne 5 10 acenteye pekı ya dıger turızmden ekmek yıyen ınsanlar ne olacak ? madem kı destek ıle ayakta tutmaya calısyorsunuz sektoru o zaman her kesıme aynı yardımı yapmalısınız ! Turıst gelmıyor, Tasımacı Turıst tasıyamıyor, Transfer fırmaları turıst tasıyamıyor, Araç Kiralama fırmaları Turıste arac kıralayamıyor, derıcı turıste derı ceket yelek canta satamıyor, Kuyumcu turıste yıne bıseyler satamıyor. Olayın Odak Noktası TURIST TURIST TURİST ! Yanı asıl tesvık destek promosyon kampanya TURISTE yapılmalıydı, Otellerı kurtarmak yerıne Turıst cekmek ıcın 500 mılyon € luk reklam verılmelıydı Ocak Subat Mart Nısan aylarında 100 er mılyon luk reklam yapsaydınız suan bu durumda olmaz ıdık ! Teror elbette etken en buyuk etken ama bır sekılde kendımızı ortaya koymalı tanıtmalıydık bunu basaramadık Ne yazık kı Turızme Yon vermesı gereken Kuruluslar TURSAB TUROB vb kuruluslar fıkır beyan etmek yerıne, onerı sunmak yerıne, Hukumetın destekcısı konumunda hareket ederek polıtıka yapıyorlar ! Olan esnafa oluyor kucuk esnaf bıtmıs durumda arkadas otelcı zaten otelı belese yaptı devlet sayesınde tesvıkler le senın benım paramla otel dıkıyor sonra yıne devlet batmasın dıye onlara destek verıyor ! ah kı ne ah ıcımde delı sorular sayın Yazarlar Okurlar
murat birecik01.04.2016 / 22:55:00
recep kardeşim, şahane bir başlık atmışsın!.. teşekkür ve tebrik ediyorum. paragraf...bir alman endüstri çalışanı; 11 ayını, -ailesi ile- bir aylık tatili için çalışmaktadır... yalan mı? destinasyonu, oraya kaydır, buraya kaydır ey preussag!.. paragraf...sonra gelirsin, elimi öpmeye. lakin; ispanya, tunus, mısır'ın rüyasında göremeyeceği tesislerimizde, iran ve israeli yanyana tatil yaparken bulursun... paragraf... selam ve sevgilerimle... murat birecik

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Güvenlik kodu:
   
 

Yazarlar


Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr