turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
21.10.2018 Toplam Okuyucu: 123933484 | Bugünkü Okuyucu: 21240 | On-Line: 52 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:
BAHATTİN YÜCEL ,Hayır, Türsab "evet" demeyecek BAHATTİN YÜCEL
TurizmdeBuSabah Yayın Danışmanı
24.02.2017 / 09:10:03

Hayır, Türsab "evet" demeyecek


İzninizle; görevdeki Yönetim Kurulu Başkanının; "TÜRSAB evet diyecek" başlıklı açıklamasına ilişkin tavrımı burada sizlerle paylaşmak istiyorum.


Yazının başlığını okuyanların, ilk anda garipseyeceklerini tahmin etmem güç değil. Sektörü doğrudan ilgilendiren konularda görüşlerimi yazmaya çalıştığımı, kimi zaman eleştirdiğimi, kimi zaman olumlu bulduğum her yaklaşımı desteklediğimi, TBS okurlarının farkettiklerine kuşkum yok. Böyle karşılamaları doğal.

Bu köşede görüşlerimi yazarken, bir siyasal partiden yana tavır almamaya, -deyim yerindeyse- tarafsız kalmaya özen gösterdim.

Özellikle TÜRSAB'daki yönetim muhalefet tartışmalarının dışında kalmaya, ayırımı yapmadan her iki kesime de eşit uzaklıkta durmaya çalıştım.

Ama çok uzun yıllar emek verdiğim, yönetiminin her kademesinde görev aldığım bu kurumdan-yani sektörün çıkarlarından- yana taraf olduğumu itiraf etmekten de kaçınacak değilim.

Yönetiminde bulunduğum sürece sektörün yaşadığı krizleri, savaşları ve terörün turizme etkilerini çalışma arkadaşlarımla birlikte göğüslemeye çalıştım.

Tarafsızlığımı ilk kez bir yana bırakıyorum.

İzninizle; görevdeki Yönetim Kurulu Başkanının; "TÜRSAB evet diyecek" başlıklı açıklamasına ilişkin tavrımı burada sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu yazıya başlayana kadar - yalanlama gelmediği halde-, söz konusu açıklamanın bir TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı tarafından yapıldığına asla ihtimal dahi vermediğimin altını çizmek istiyorum.

Haberi okuduktan sonra ilk şaşkınlık halim geçince; Başkanın ağzından "evet" diyeceği açıklanan TÜRSAB'ın, merkezinin bulunduğu Fulya Mahallesi Muhtarlığındaki seçmen listelerini araştırmayı bile düşünmedim değil.

Ama bir tüzel kişilik olduğunu anımsayınca, bu düşüncemi hızla terkettim.

Hemen eleştirmek yerine, Başkanlık yaptığım dönemde yönetim kurulumuzda muhasip üyelik görevini üstelenen Sevgili Başaran Ulusoy'un; bu açıklamayı yalanlamasını beklemeyi yeğledim.

Ulusoy'un; TÜRSAB "evet" demeyecek başlıklı düzeltmesini içtenlikle bekliyorum.

Bu talebi; geçmişte yakınlarının hayatlarından en değerli zamanları alarak, uzun süre emek vermiş, sektörün en alt basamaklarından en tepesine kadar hemen her alanında hizmet etmiş eski bir Başkanı olduğum kadar, öğrenmelerinin TÜRSAB Üyelerinin en doğal hakları olduğu için buradan iletiyorum.

Bunun ötesinde, Ulusoy'un acaba hangi kaygılarla böyle davrandığını öne sürecek bir takım söylentilere meydan vermeyeceğini umuyorum.

Ve bu kuruma geçmişte verdiğim emekten güç alarak, buradan açıkça ilan ediyorum...

Hayır, TÜRSAB "evet" demeyecek.


Okuyucu Yorumları

Serdar Koca24.02.2017 / 10:10:00
Sevgili Başaran Ulusoy namı değer BU: lütfen söylermisin Sen kim oluyorsun da benim oyumun rengini söyleme cürretini gösteriyorsun. Bak sevgili Başkan, ey sevgili ULUSOY, olabilir kaygıların , korkuların kabul ama şunu bilki haddini aşıyorsun 9000 üyeye saygısızlık yapıyorsun ve benim adıma , kişiliğime , hürriyetime, oy kullanma serbestliğime ipotek koyuyorsun... Türsab adına ancak Türsab"ın iştigal alanları konusunda konuşursun, sen en son seçimde 9000 üyeli birliğin sadece 1688 tanesinin oyunu aldın ve bu 1688 acente bile seni sadece Türsab başkanı seçtiler, oyları hakkında konuşma yetkisi vermediler, geri kalan 7312 seyahat acentası bırak sana oyları konusunda siyasi yetki vermeyi, senden neredeyse nefret eder boyuttalar, seni istemiyorlar ...sen hangi hakla, hangi yetki ile hangi cürret ile kalkmış benim gibi binlerce acentecinin adına konuşup oyumu yönelendirmeye bir yerlere şirin görünmeye çalışmak için pervasızlık yapıyorsun. Seni bu serbest atışlı gelişigüzel demeçlerin de kurtaramayacak...yolsuzluğun sonuna kadar içine batmışsın...ve Cumhurbaşkanımıza bu şekilde şirin görünerek paçayı kurtarmaya çalışıyorsun.Sahi seni bu kadar tedirgin eden korkutan , 3.5 attıran nedir? görevden alınma korkusu mu? gidersin mahkemeye aklanırsın eğer masum olduğuna inanıyorsan...
Ferda Aykan24.02.2017 / 11:52:00
Turizmci meslekdaşlarım hallerinden şikayet ediyorlar ya. Ben aslında hak ettiklerini düşünüyorum. Yıllardır Ulusoy"u başlarına Başkan seçenlerin neden şikayet etme hakları olsun ki. Az bile onlara
Ghislain Sireilles24.02.2017 / 12:49:00
Yabanci heyetlerin karsisinda Michelin lastik esprisi yapandan ne beklenirki...
Mehmet GEM24.02.2017 / 20:08:00
İki gün önce ana akım medya gazetelerinde çıkan haber linki aşağıdadır. Siyaseti TÜRSAB’ a sokmadım diyen bir başkan, kurumumuzu siyasetin tam ortasına bırakmıştır maalesef, benim anlayamadığım çok hassas olan bu konuda yönetim kurulu üyeleri başkana, açıklama yapmaması ile ilgili olarak uyarıda bulunmuş mudur? Devlet yetkilileri ile yaptığı tüm konuşmalarda, bu zamana kadar sizler bize yardımcı oldunuz bundan sonra biz sizlere yardımcı olacağız, sektör olarak destek falan istemiyoruz, sektörde kriz falan yoktur açıklamaları ile tüm sektör mensuplarının tepkisini alan bir başkan, böyle bir açıklama yapma gereğini neden hissetti acaba? Son aylarda kendi şahsı ve bazı yönetim kurulu üyelerine yönelik olarak sürdürülen sosyal medyadaki paylaşımlara karşılık mesaj vermiştir. İddialarınızı kabul ediyorum üzerime fazla gelmeyin, beni yerimden etmeyin, şirketleri incelemeyin, tüm suçlamalarınızı kabul ediyorum bende EVET diyorum demiştir. Asıl bundan önemlisi böyle bir açıklama yaptıktan sonra kendisi ve yönetim kurulu üyeleri için yürütülen kampanya sonlanmaz ise nasıl bir manevra yapacağıdır? Hep beraber bekleyelim görelim? http://www.star.com.tr/ekonomi/turizmciler-de-guclu-turkiye-icin-evet-diyor-haber-1188782/ Saygılarımla
Çetin Çatan26.02.2017 / 14:03:00
BİRAZ DİKKAT VE BİRAZ İLGİ LÜTFEN...!"BU KONU İLE İLGİLİ OLARAK"VE DÜNKÜ TARİH İTİBARI İLE "FACEBOOK YAYIN KUŞAĞI ÜZERİNDEN"ŞAHSİ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİMİZİ YANSITAN DOLAYISİYLE GEREKLİ GÖRDÜĞÜMÜZ BİR YORUMDA BULUNMUŞTUK.! LÜTFEN,İLGİLENİR VE "YAYIN KUŞAĞINA" YAPMIŞ OLDUĞUMUZ,YORUMU,ALIRMISINIZ.!?. Çetin ÇATAN (26.02.2017)pm.14.00

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Güvenlik kodu:
   
 

Diğer Haberler

Yazarlar


Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr