turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
21.10.2018 Toplam Okuyucu: 123932891 | Bugünkü Okuyucu: 20647 | On-Line: 44 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:
BAHATTİN YÜCEL ,Eğlence yerleri kampanya başlatmış BAHATTİN YÜCEL
TurizmdeBuSabah Yayın Danışmanı
13.01.2017 / 16:41:48

Eğlence yerleri kampanya başlatmış


Bir şeyler yapıyormuş izlenimi vermek için, hamasetten alabildiğine yararlanmışlar.


TBS'deki habere göre; İstanbul'daki perakendeciler ile bazı lokanta ve eğlence yerlerinin sahipleri son günlerdeki durgunluğı gidermek için bir kampanya başlatmışlar. Aralarında farklı segmentlerin temsilcileri yer alıyor.

İlk bakışta AKP ile çok yakın ilişkiler kurmayı beceren, yandaş diye niteleyebileceğimiz bazı sanatçı, iş adamı ve futbol dünyasından kişiler de var.

Yaşadığımız durgunluğu; bir üst akıl tarafından yönetilen, genelleştirdikleri kavramla; Batı ve emperyal güçlerin uyguladığı büyük komplonun parçası olarak gören iktidar partisinin görüşleriyle aynı doğrultuda yorumluyorlar.

İğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batır diyen halk sözünden, hiç nasiplerini almamışcasına, bir şeyler yapıyormuş izlenimi vermek için, hamasetten alabildiğine yararlanmışlar.

Örneğin ortak basın toplantısında, yeni örgütlendiklerini sandığım, içkisiz lokanta sahiplerini temsil eden bir kuruluşun; kısa adı "TÜRES" olan Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği'nin Genel Başkanı Ramazan Bingöl; yaşanan saldırıların turizm sektörüne yansıyacak olumsuz etkilerini azaltabilme, oluşturulmak istenen algıyı olumlu yöne çevirebilmek amacıyla yola çıktıklarını vurgulayarak; şunları söylemiş: "Hiçkimse, ülkemizi durdurmak isteyenlerin değirmenine su taşımasın. Evlerimize kapandığımızda saldırıları planlayanların istediklerini yapmış oluyoruz. Biz, buna karşı aksine, yaşamımızın hiçbir kesitini değiştirmeden normal hayatımıza devam edelim, hayatı bereketlendirelim, yaşamı ve dostluğu çoğaltalım. Saldırılara karşı birlikte duralım. Dünyanın en iyi mutfaklarından biri olan Türk Mutfağının muhteşem lezzetlerini deneyimlemeleri için farklı ülkelerden insanları ülkemize davet ediyoruz. Dünya gastronomi turizmindeki payımızı yükseltmek için, sektör olarak el ele veriyoruz. İşte bunun için halkımıza 'hayatına sahip çık' diyoruz."

Ne kadar kolay değil mi?

ktidara şirinlik yapmak için sektörde sanki ayrı bir segmentasyona ihtiyaç varmış gibi davranarak, içki yasağına destek amacıyla örgütlenip, temel ihtiyacı özgürlük ve demokrasi olan bir sektör için uygun koşullar yaratılması gerektiğini görmeden, dünyanın en iyi mutfağına saklanmış."

Bu kuruluşun ya da birlikte platform oluşturdukları diğerlerinin;

Yılbaşı kutlamalarını din dışı sayan uyduruk fetvalara karşı çıktıklarını duyan var mı?

İnsanların giyimlerine, yiyeceklerine, içeceklerine, kaç çocuk yapacaklarına karar vermeye kalkışanlara, iki çift laf ettiklerini hatırlayan?

Bazılarının yere göğe sığdıramadıkları Osmanlı döneminde - 20.YY Başları-; yurtdışına 300 milyon -evet yanlış okumadınız tam üç yüz milyon- litre şarap ihraç edildiğini dile getiren?

Tarikatların, inanç sömürüsüne teslim olmuş siyaset dilinin kutsadığı cihatçıların, eleğe dönen sınırların beslediği terörün; yaşadığımız durgunluğun nedeni olduğuna gönderme yaptığını söyleyebilir misiniz?

Bütün olanları bir yana bırakarak, evlerimizden çıkmalı ve bizi istemeyenlerin değirmenlerine su taşımamalıymışız.

Ne kadar kolay değil mi?

Keşke besleme bazı sanatçılar ve başarısız spor adamlarıyla, birkaç gün televizyon ekranlarında boy gösterilerek her şey düzelseydi.

Ama olmuyor işte.

Bu kafayla olmaz da.

Sadece nasıl karşılandığı belli olmayan bütçeleri harcadığınızla kalırsınız o kadar.


Okuyucu Yorumları

Cem Polat 17.01.2017 / 00:37:00
Ağzınıza sağlık, şiir gibi anlatmışsınız olanların gerçek yüzünü... biz de sizin gibi gerçekleri görüyoruz ve masal anlatanlara karnımız tok. Sizleri seviyoruz Bahattin bey, Allah yolunuzu açık etsin.
Volkan Aydogdu20.01.2017 / 16:30:00
Sayin Bahattin Yucel'i MedyaScope da izledim ve gordugume cok mutlu oldum. Bahattin beyi Televizyonlarda daha sik gormek isterim ama ozellikle web tabanli MedyaScope gibi programlarin ticari kaygilari olmadiklari icin dobra dobra konusabiliyorlar. Tekrar tesekkurler.

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Güvenlik kodu:
   
 

Diğer Haberler

Yazarlar


Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr