turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
20.05.2018 Toplam Okuyucu: 121783308 | Bugünkü Okuyucu: 12376 | On-Line: 20 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:
RECEP YAVUZ ,Denize küçük su dökmek RECEP YAVUZ
NBK Touristic Genel Müdürü / Antalya Kent Konseyi Turizm Kolu Başkanı
12.07.2015 / 14:23:30

Denize küçük su dökmek


Tam turistin en değerli olduğu bugünlerde bir seyahat portalı Alman Tatilcilerle yaptığı farklı bir anketi açıkladı. Buna göre turistler tatil esnasında, öncesinde ve sonrasında doğru bulmadıkları ama yapmaktan da geri kalmadıkları 10 konuyu itiraf ettiler.


Yorum katmadan aktarıyorum;

1. Denize küçük su dökmek

Genellikle çocuklar ve erkek turistlerin sık görülen bir eylemi. Ankete katılan turistlerin %44'ü hayatlarında en az bir kere bunu gerçekleştirmişler.

2. Büfeden bir şeyler yürütmek

Özellikle bir tura çıkarken, ya da oteli terk ederken öğle yemeği niyetine kahvaltı büfesinden bir şeyler paketleyenlerin oranı %39. Büfeden aşırma ve paketleme konusunda tecrübe sahibi olan turistler, her şey dahil tesislerde bunu neredeyse bir hak olarak görüyorlar.

3. Mesai saatinde tatili planlamak

Aylar öncesinden tatil araştırması yapan erkek turistler, mesailerinin önemli bir kısmını zevkle buna ayırıyorlar. Onlarca seyahat sitesi, yüzlerce otel ve bir çok seyahat kataloğunu incelemek hayli zaman alıyor olmalı.


4. Şezlonglara el koymak

Alman turistlerin tatildeki en önemli aksiyonları. Güneşin konumuna göre havuzda ve sahilde birkaç şezlongu birden ele geçirmek için tatilde saat kurup erkenden kalkmaya ve sıra beklemeye bile razılar.

5. Otel odasından hatıra almak

Otelciler en iyi hizmeti sunmak için sürekli yeni fikirler ürete dursun, turistler odada taşınması mümkün her şeyi potansiyel tatil hediyesi olarak görebiliyor. En tahrik eden fön makineleri ve ütüler bu yüzden duvarlara sabitleniyor.

6. Okula yalan söylemek

Çoğu kez bir gün yüzünden haftayı kaybeden turistler, tatili uzatabilmek için okula yalan söylüyorlar. Asıl ilginç olanı okulun ve öğretmenin bunu biliyor olması.

7. Tatili uzatmak için rapor almak

Velilerin ki daha kolay, aile doktorundan birkaç günlük rapor almak yeterli.

8. Aldatmak

Tatilcilerin %14'ü sadakatı evde bırakarak tatile geliyor. Özellikle gençler tatil flörtünü oldukça masum görüyorlar.

9. Solaryum yalanı

Tatilde yeterince bronzlaşmadığına inanan önemli bir kesim hemen tatil sonrası bir solaryuma koşarak bronzlaşma derdine düşüyor.

10. Hesap ödemeden sıvışmak

Tatilcilerin %7 hesap ödemeden sıvışıyor. Özellikle ortayaş üstü kesim bu konuda daha arzulu.

Mutlak daha çok konu vardır. Bunu en iyi turizmcilerimiz bilir.

Hepimiz bunlarla yaşamaya alıştık. Yine de Allah onları başımızdan eksik etmesin...


Okuyucu Yorumları

Turizmci13.07.2015 / 09:41:00
Dün kaliteli 5* tesislerimizden birinde, misafir büfeden sızma zeytin yağından yanında getirdiği küçük su şişesine doldurdu ve şişeyi peçeteye sardı... inanamadık "yok artık" :)
HAYDAR BARUT13.07.2015 / 12:59:00
Recep bey butun derdimiz bitti simdi bu mu kaldi siz neyin kafasini yasiyorsunuz ACABA? SIZIN BU ICINDE BULUNDUGUMUZ DURUMLA ILGILI OLARAK PEK SIKINTINIZ YOK HERHALDE BOYLE SU AN GEREKSIZ ANKET SONUCLARINI PAYLASIYORSUNUZ...
HALİL GÜNEY15.07.2015 / 19:32:00
TATİLCİLERİN PSİGOLOJİLERİNİ ANLAMAK ADINA GÜZEL BİR ANKET , BİZ DE 'OTEL REHBERLERİ 'OLARAK BU KONUDA BIRKAÇ KİTAPLIK MALZEME VAR ilgilenler e duyurulur. TESEKKÜRLER MÜDÜRÜM.
Airman23.07.2015 / 09:53:00
Zaten gergin hayatı sürekli germek hiç kimseye fayda sağlamaz!! Recep bey şaka yollu ciddi bir anketten söz etmiş.. Bu ülkede sıkıntı yok mu? elbette var ama sıkıntıyı ne kadar deşersek o kadar derinleşir ve çözümsüz olur.. Hangimiz hayatta Alman turistler gibi kaçamak yanlışlar yapmıyoruz ki ? Önemli olan bu yanlışların çok kötü sonuçlar yaratmamasıdır.. Bu hayatta insanoğlunun en büyük insani özelliği gülümsemesidir !! Gülümsememizin kaybolmaması dileği ile...
ahmet söker30.07.2015 / 21:36:00
Recep Bey yazılarınızın devamı bekliyoruz.Farklı konular hakkında farklı zamanlardaki bilgilendirmeleriniz başarılı.Hem bir yönetici hemde Profesyonel Rehber deneyimleriniz konulara farklı bakmamızı sağlıyor.emeğinize sağlık

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Güvenlik kodu:
   
 

Yazarlar


Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr