turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
19.01.2017 Toplam Okuyucu: 109220678 | Bugünkü Okuyucu: 34600 | On-Line: 164 Dolar satış $: 3,7840 Euro satış €: 4,0436 Sterlin satış £: 4,6685
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:
YAVUZ ATAÇ ,Bir musibet bin nasihatten iyidir YAVUZ ATAÇ
Destination Turkey
26.07.2016 / 23:45:13

Bir musibet bin nasihatten iyidir


Turizm sektöründe gelince; en önemli roller özellikle son on, on beş yıldır kâra odaklanan kişilere düşüyor. Öyle ah ile vah ile bu işlerin kısa sürede düzeleceğini kimse sanmasın..


Telefondaki ürkek sesi tanımakta güçlük çektim. "Birçoğumuz artık sezonun bir an önce bitmesini bekliyor" dedi.

Çünkü mülteci polemiği, Rusya ile yaşanan uçak krizi, terör, canlı bomba korkusu derken, ardından darbe girişimi. Allah kahretsin.. Bir bu eksikti, artık daha fazla takatimiz kalmadı.

Bir musibet bin nasihattan iyidir demiş atalarımız. Türk turizminde yaşanan bu kötü gidiş, nasıl olsa bir şekilde düzelecek. Sektörün görevi, bunu olabilecek en kısa sürede gerçekleştirmek.

Son otuz yıl, bu trenin içinde olan kişilerinden birisiyim. Türk turizminde bazen lokomotif, bazen vagon, bazen makinist, bazen kondüktör oldum. Yani bu işi az çok yaşadık, öğrendik.

Şimdi herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Çünkü ölenle olana çare olmaz. Devlete düşen en ciddi görev ise tatilini ülkemizde geçiren turistlerin, yaşanan bu süreçten en az şekilde etkilenmelerini sağlamaktır.

Özellikle OHAL uygulaması ile başlayan ve nerdeyse tüm gazetelerde yer alan havalimanlarımızdaki uzun kuyruklar, pasaport bölümlerinde yaşanan izdiham ve gişelerindeki saatlerce beklemelere, mutlaka bir çözüm bulunmalı.

Herşeye rağmen, kalkıp ülkemize gelen, yedi veya ondört gün boyunca otellerimizden ve hizmetlerimizden memnun kalan kişilerin. Çoluk çocuk dört, beş saat havalimanında eziyet çektirip, göndermememiz gerekir.

Turizm sektörüne gelince; en önemli roller özellikle son on, on beş yıldır kâra odaklanan kişilere düşüyor. Öyle ah ile vah ile bu işlerin kısa sürede düzeleceğini kimse sanmasın..

Daha fazla detaya girmeyeceğim. Çünkü bu yazıyı daha bir yaşındayken, oğluma sözünü vermiş olduğum safari seyahatimizde yazıyorum.

Bugün Güney Afrika'nın Limpopo bölgesi, Soutpansberg Dağ zirvesinde, Leshiba Wilderness içinde bulunan Venga Village Lodge'dayız.

Biraz önce rehberler eşliğinde çıkmış olduğumuz yürüyüş safarisinde Afrika'ya özgü, beş büyük hayvandan bazılarını, birkaç metre uzaklıktan gördük. Şimdi ise dinlenme, kitap okuma zamanı.

Ernest Hemingway Afrika'nın Yeşil Tepeleri adlı kitabınında "Afrika'da olup da mutsuz uyandığım tek bir günüm olmadı" diye yazıyor.

Ben ise tüm turistlerin şunu söylemesini istiyorum. "Türkiye'de olup da mutsuz uyandığım tek bir günüm olmadı.."Yorum Yaz

Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Güvenlik kodu:
   
 

Diğer Haberler

Yazarlar


Manşet Haberleri

HotelsProdan turizm sektörü 2017 trendleri
Nevgül Bilsel Safkan, yurt dışı seyahat pazarının gelişeceğini, mobil teknolojil...
İtalyada otele çığ düştü!
İtalya'nın orta kesimlerini sarsan deprem fırtınasının ardından Pescara kentinin...
Dünyanın en güçlü pasaportları açıklandı!
Mali danışmanlık şirketi Arton Capital'ın vizesiz seyahat edilebilen ülkeler ve ...
Erken rezervasyon kampanyası meyvelerini veriyor
Rusya Tur Operatörleri Birliği'nden (ATOR) yapılan açıklamaya göre Türkiye, Rusy...
TURYİDde Kaya Demirer yönetimi devam
TURYİD 11. Olağan Genel Kurulunda Kaya Demirer, 4. dönem başkanlığa yeniden seçi...

Çok Okunan Haberler

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr