turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
23.02.2017 Toplam Okuyucu: 110965917 | Bugünkü Okuyucu: 18688 | On-Line: 50 Dolar satış $: 3,6169 Euro satış €: 3,8010 Sterlin satış £: 4,5154
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:
YAVUZ ATAÇ ,Bir musibet bin nasihatten iyidir YAVUZ ATAÇ
Destination Turkey
26.07.2016 / 23:45:13

Bir musibet bin nasihatten iyidir


Turizm sektöründe gelince; en önemli roller özellikle son on, on beş yıldır kâra odaklanan kişilere düşüyor. Öyle ah ile vah ile bu işlerin kısa sürede düzeleceğini kimse sanmasın..


Telefondaki ürkek sesi tanımakta güçlük çektim. "Birçoğumuz artık sezonun bir an önce bitmesini bekliyor" dedi.

Çünkü mülteci polemiği, Rusya ile yaşanan uçak krizi, terör, canlı bomba korkusu derken, ardından darbe girişimi. Allah kahretsin.. Bir bu eksikti, artık daha fazla takatimiz kalmadı.

Bir musibet bin nasihattan iyidir demiş atalarımız. Türk turizminde yaşanan bu kötü gidiş, nasıl olsa bir şekilde düzelecek. Sektörün görevi, bunu olabilecek en kısa sürede gerçekleştirmek.

Son otuz yıl, bu trenin içinde olan kişilerinden birisiyim. Türk turizminde bazen lokomotif, bazen vagon, bazen makinist, bazen kondüktör oldum. Yani bu işi az çok yaşadık, öğrendik.

Şimdi herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Çünkü ölenle olana çare olmaz. Devlete düşen en ciddi görev ise tatilini ülkemizde geçiren turistlerin, yaşanan bu süreçten en az şekilde etkilenmelerini sağlamaktır.

Özellikle OHAL uygulaması ile başlayan ve nerdeyse tüm gazetelerde yer alan havalimanlarımızdaki uzun kuyruklar, pasaport bölümlerinde yaşanan izdiham ve gişelerindeki saatlerce beklemelere, mutlaka bir çözüm bulunmalı.

Herşeye rağmen, kalkıp ülkemize gelen, yedi veya ondört gün boyunca otellerimizden ve hizmetlerimizden memnun kalan kişilerin. Çoluk çocuk dört, beş saat havalimanında eziyet çektirip, göndermememiz gerekir.

Turizm sektörüne gelince; en önemli roller özellikle son on, on beş yıldır kâra odaklanan kişilere düşüyor. Öyle ah ile vah ile bu işlerin kısa sürede düzeleceğini kimse sanmasın..

Daha fazla detaya girmeyeceğim. Çünkü bu yazıyı daha bir yaşındayken, oğluma sözünü vermiş olduğum safari seyahatimizde yazıyorum.

Bugün Güney Afrika'nın Limpopo bölgesi, Soutpansberg Dağ zirvesinde, Leshiba Wilderness içinde bulunan Venga Village Lodge'dayız.

Biraz önce rehberler eşliğinde çıkmış olduğumuz yürüyüş safarisinde Afrika'ya özgü, beş büyük hayvandan bazılarını, birkaç metre uzaklıktan gördük. Şimdi ise dinlenme, kitap okuma zamanı.

Ernest Hemingway Afrika'nın Yeşil Tepeleri adlı kitabınında "Afrika'da olup da mutsuz uyandığım tek bir günüm olmadı" diye yazıyor.

Ben ise tüm turistlerin şunu söylemesini istiyorum. "Türkiye'de olup da mutsuz uyandığım tek bir günüm olmadı.."Yorum Yaz

Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Güvenlik kodu:
   
 

Diğer Haberler

Yazarlar


Manşet Haberleri

Bakan Arslan: 3. Havalimanı projesinden kimse çekilmedi
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan "Dünyanın prestij projes...
Atlasglobal, Air Serbia ile ortak uçacak
Atlasglobal, Air France ortak uçuş anlaşmasından sonra Air Serbia ile de işbirli...
İstanbul kongre sektörüne güçlü destek
ICCA-Uluslararası Kongre ve Konvansiyonlar Birliği yetkilileri, desteklerini ve ...
Budak: Başbakanın turizmdeki rehberi de yanlış
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Başbakan ...
CVK Park Bosphorus Hotele yeni Satış Müdürü
Turizm sektöründe uzun yıllardır görev alan Ferim Dönükkaya, Ocak 2017 itibariyl...

Çok Okunan Haberler

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr