turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
20.05.2018 Toplam Okuyucu: 121783308 | Bugünkü Okuyucu: 12376 | On-Line: 20 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:
RECEP YAVUZ ,Antalya'dan bir yıldız kaydı RECEP YAVUZ
NBK Touristic Genel Müdürü / Antalya Kent Konseyi Turizm Kolu Başkanı
01.08.2015 / 14:26:53

Antalya'dan bir yıldız kaydı


Kimseye 'Gavat' demedi, 'alın bunu! 'demedi. Kimsenin saçına sakalına karışmadı.


Antalya çok önemli bir bürokratını Samsun'a uğurladı dün. Antalyalı turizmcilerin dostu, dert ortağı, çözüm ortağı ve akil şahsiyeti Vali Yardımcısı Recep Yüksel 5 yıllık hizmetinin ardından dün çok sevdiği ve sevildiği Antalya'ya veda etti.

Görev yaptığı 5 yıl boyunca birçok sorun ve birçok kriz ile karşı karşıya kaldı. Her konuda konunun tüm muhataplarını uzun uzun dinledi, kimseye ön yargı ile yaklaşmadı. Her daim önceliği Adalet ve Hakkaniyet oldu. Küçük ama etkili esprileri ile en gergin anları bile otoritesini kullanmadan yumuşatmasını bildi.

Kimseye 'Gavat' demedi,

'alın bunu!' demedi.

Kimsenin saçına sakalına karışmadı. Mütevaziliği ve insanlığı ile gönüllerde taht kurdu.

Hep 'ulaşılabilir' oldu. Kendisini tanıyan herkeste cep telefonu mevcuttur. Cevap veremediğinde mutlaka ilk fırsatta dönüp, özür dilerdi. Efendiliği, mütevaziliği ve derin genel kültürü ile bir çok kişiye yeni ufuklar açtı.

Turizm sektörünün içindeki bütün alanlarda koşuşturdu durdu. Sivil toplum kuruluşlarını dikkatle dinledi. Makul ve ülke menfaatine olan önerileri mümkün olduğunca uygulamaya çalıştı. Geçtiğimiz günlerde yabancılarla yaptığımız bir toplantı esnasında telefon etmişti.

Kendisine Türkiye'nin genel durumu ile ilgili Tur Operatörlerini bilgilendirdiğimizi söylediğimde, 'istediğiniz an benimle canlı olarak görüşebilir, kafalarındaki soruları iletebilirsiniz, endişe ve paniğe gerek yok' demişti. Gerçek bir Vatansever olarak, turizm üzerindeki kara bulutları dağıtmak için uğraştı.

Turizmcilerin sosyal sorumluluk projelerine çok değer verdi. Gün geldi Cumhuriyet meydanında öğrencilere kitap dağıttı, gün geldi deniz görmemiş Antalyalıları, Kütüphanesi olmayan köyleri buldu. Yurt dışı fuarlarında Türkiye standlarının renkli ve güçlü olabilmesi için kapı kapı dolaşıp destek bulmaya çalıştı.

Antalya Turizminin gizli kahramanı olarak Recep Yüksel'in 5 yıla sığdırdığı yazılacak ve anlatılacak o kadar çok icraatı var ki, bunları yakın çalışma arkadaşları ve turizmciler çok iyi biliyorlar ve takdir ediyorlar.

Dün iki oğluyla birlikte 12 yıllık Reno'suna binip Samsun'a giden Recep Yüksel'e yeni görevinde başarılar diler, onun yerine Antalya'da görev yapacak olan Turizmden sorumlu Vali Yardımcımıza 'hoşgeldiniz' derim.Okuyucu Yorumları

Cahit Sarıbey04.08.2015 / 11:44:00
Sayın Recep YÜKSEL Muğla'da da sevilen sayılan bir bürokrat olarak bölge halkının ve turizm camiasının sevdiği saydığı bir kişiydi. Antalyalıların üzüntüsünü çok iyi anlıyoruz. Sayın YÜKSEL'in göreve başlamasıyla Samsun'un ve Samsun bölgesinin Turizm anlamında ivme kazanacağından eminim. Başarılarının devamını diliyorum sayın Valim. Yolunuz açık olsun. kapımız her zaman açık. Selam ve saygılar.
Sayın RECEP YAVUZ13.08.2015 / 11:42:00
Sayın Yazarım Meslektaşım ; Expo 2016 KOnusunda Daha çok yazı yazmanızı rica edeceğim işin içeriğini gelecek seneler de bu alana neler yapılması gerektiğini, şuan G20 zirvesine gelcek olan devlet başkanlarını bu alana çekmek için ne yapılmalıdır ? Bu başkanlara özel bir Hatıra ORmanı şeklinde küçük bir alan yapmayı önersek her devlet başkanı buraya gelse ağaç dikse fotograf ceksek dıkerken ekerken ? bunları tüm dünya görse ve bu küçük hatıra ormanına Dünyada Barış ve KArdeşlik Ormanı adını koysak bu ölçüde onları alana çeksek ? BU tarz bir yazı yazmanızı arkadaşlarınıza bu düşüncemi paylaşmanızı rica edeceğim Gelecek Seneler buraya turist akını istiyorsak bunu yapar isek rahat 10 milyon turist sadece bu alanı görmek için gelir ! o da devlet başkanları sayesinde ülkelerinde haber olacaklar G20 için Türkiye'ye giden Obama Expo 2016 alanında Ağaç dikti !! Flass Flass Umarım okursunuz ve bu tarz bir yazı yazarsınız iyi çalışmalar Expo 2016 İle ilgili düşüncelerinizi sürekli paylaşmanızı rica ederim. C.Yüce

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Güvenlik kodu:
   
 

Yazarlar


Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr