turizmdebusabah.com   Boyut Yayın Grubu

Yerli özel havacılık yaz turizmine hazır

16.03.2017 / 16:42:49
Yerli özel havacılık yaz turizmine hazır

Plures Air Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Gökan, Türk özel havacılığını tercih eden zengin Araplar'a, bu yaz konforuna düşkün Ruslar'ın da ekleneceğini söyledi.


Plures Air Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Gökan, 2016 yılında tatilini Türkiye'de geçiren Ortadoğu, Körfez ülkeleri ve Kuzey Afrika'dan gelen zengin Arap turistlerin Türk özel havacılığını tercih ettiklerini söyledi. Gökan,"Ekonominin canlı günlerinde İstanbul'da ofis açan bazı büyük Batılı operatörler, ülkelerine geri döndüler. Yerli özel havacılık şirketleri ise zorlu dönemde öz veriyle çalışıp ekonomiye ve turizme katkı sağlayacak pek çok Arap turisti, İstanbul'a taşıdılar. Yerli özel havacılığın direnci Türkiye ekonomisine katkı sağladı" şeklinde konuştu.

Özellikle Libya ya da Irak gibi tarifeli seferlerin olmadığı ülkelerden İstanbul'u tercih eden pek çok zengin Arap'ın Plures Air'i tercih ettiğini aktaran Gökan, "Libya'da hükümetler değişse bile Plures Air tercih ediliyor. Dünyada Libya'ya uçabilen sayılı hava yollarından biriyiz. Libyalılar'ı bu kötü günlerinde yalnız bırakmadan, tüm olumsuz koşullara rağmen, onların taleplerini karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle Libya'nın resmi havayolu durumundayız. Libyalılar, sadece Türkiye değil Avrupa'nın başka yerlerine yaptıkları uçuşlarda da hizmeti bizden almak istiyor. Libya'da savaşın yoğunlaştığı dönemde Türk Dışişleri ile birlikte kurtarma operasyonlarını gerçekleştirdik ve bu güven, vefa sayesinde Libya'da özel havacılıkta bir numara olmayı başardık. Bu örnekten hareketle 3. Havalimanı'nın açılması ve Atatürk Havalimanı'nın özel havacılığa bırakılmasıyla Türk özel havacılığın ağırlığını koyduğu lokasyonlar artırılabilir" diye konuştu.

DÜNYAYLA REKABET EDİYORUZ

Gökan şöyle devam etti: "Seyahatlerinde kalabalık ailesinin konforuna düşkün Suudi prenslerden, Katarlı iş adamlarına; tarifeli seferlerin yapılamadığı Libya gibi Kuzey Afrika ülkelerinden bazı Rus milyarderlere kadar pek çok özel turisti ve iş adamını bugüne kadar özel jetlerle taşıdık. Özel jet kiralamalarında uçuş izinleri dahil pek çok prosedürü kendi bünyemizde çözdüğümüz için Batılı büyük operatörlerle rekabet etme gücü buluyoruz. Türkiye merkezli olmayan da pek çok uçuş gerçekleştiriyoruz. Örnek olarak geçen hafta Suudi bir yetkilinin Riyad'dan Pekin'e uçuşunu gerçekleştirdik. Tripoli hükümet yetkililerini, Tripoli'den İsviçre gibi destinasyonlara taşıyoruz."

HEDEF ZENGİN RUSLAR

2017'de Rusya hattının açılmasıyla Türkiye'ye 3.5 milyon Rus turistin beklendiğini belirten Gökan, şunları ekledi: "Rusya'dan gelen turistlerin arasında çok zengin Ruslar da bulunuyor. 2017'nin ilk çeyreğinde olumlu sinyaller gelmeye başladı. Rus iş adamları uçuş izinleri ve ulaşım organizasyonuyla uğraşmadan tatillerini geçirecekleri bölgeye transferlerinin konforlu şekilde yapılmasını istiyor. Bu konuda pek çok özel konuğumuzun referansına sahip olan Plures Air, bu yaz yine çok önemli uçuşlar gerçekleştirecek. Sunduğumuz kaliteli lüks konforlu hizmet bu kişilerin başka destinasyonları düşünmeden gönül rahatlığıyla "Türkiye" demelerini sağlıyor. Tecrübemiz sayesinde uçuş izinleri gibi prosedürlerde konuklarımız hiçbir zaman sorun yaşamıyor. Bu sayede memnun olunan her uçuş gelecek başka uçuşlara referans oluyor."


turizmdebusabah.com - Yazıcı gönderim sayfası / 19.06.2018 17:29:56