turizmdebusabah.com   Boyut Yayın Grubu

Türkiye'de güvenlik sorunu yok turizm talebi yükselecek

20.03.2017 / 08:36:48
Türkiye'de güvenlik sorunu yok, turizm yükselecek

Türkiye'yi yılda bir kez ziyaret ettiğini belirten BM Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Rifai, "Hiç güvenlik sorunu yaşamadım, turizm canlanacak" dedi.


Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai, dünyada güvenlik tehdidi bulunmayan hiçbir ülkenin olmadığına işaret etti. Rifai, "Türkiye'yi yılda en az bir defa ziyaret ediyorum, hiçbir zaman güvenlik sorunu yaşamadım veya bu konuda şikayet duymadım" dedi.

Türkiye'nin turistler için köklü ve güçlü bir destinasyon olduğunu vurgulayan Rifai, Akşam gazetesinde yer alan habere göre son dönemde turist sayısında azalma yaşanmasına rağmen 2017'de sektörden umutlu olduğunun altını çizip "Türkiye'ye yönelik uluslararası turizm talebinde canlanma yaşanacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Rifai, gelişmekte olan ülkelerin ekonomik büyümede turizmi çoktandır katalizör olarak görmeye başladıklarına değinerek, uluslararası turistlerin seyahatlerinin Asya ve Pasifik ülkelerine doğru kaydığına işaret etti. Rifai, Asya-Pasifik'in turizmde yıllık yüzde 8 büyüme gösterdiği bilgisini paylaştı.

TIKLAYIN


turizmdebusabah.com - Yazıcı gönderim sayfası / 19.06.2018 17:32:56