turizmdebusabah.com   Boyut Yayın Grubu

Türk tatilcilerin en çok tasarruf ettiği destinasyonlar

28.03.2017 / 16:45:20
Türk tatilcilerin en çok tasarruf ettiği destinasyonlar

2016 yılında geceliği 500 TL'nin altında olan 'en iyi fiyatlı-kaliteli' 5-yıldızlı destinasyonlar arasında Şangay, Bangok ve Kuala Lumpur yer aldı. Gecelik 500 TL'nin altında seyreden konaklama imkanlarıyla 75 uluslararası nokta, 4 yıldız seviyesinde çok daha fazla konaklama seçeneği sundu.


Türk seyahatçiler 2016'da, yıldızlı puan cetvelinin her iki ucunda yer alan makul fiyatlı otel konaklama seçeneklerinin bolluğunun keyfini sürdü. Dünyanın en gözde uluslararası destinasyonları, en üst seviyede yer alan 4 ve 5 yıldızlı otel kategorisinde, ödenen ortalama gecelik fiyatın 500 TL'nin altına düştüğü pek çok uygun fiyatlı seçenek sundu.

Hotels.com™ 'Hotel Price Index™'ine (HPI™) göre, Türk seyahatçilerin pek çoğu 5 yıldızlı otel konaklaması için çok daha fazlasını ödemekten memnun olmasına rağmen; birçoğu daha erişebilir fiyatlar sunan 4 yıldızlı otelleri tercih ederek önemli oranlarda tasarruf sağladı. Türk seyahatçiler, 5 yıldızlılara denk ve daha ucuz olan 4 yıldızlı otellerde konaklamayı tercih ederek, gecelik 1.365 TL tasarruf sağladılar.

HPI raporu, Tokyo, Dubai, Cape Town ve Los Angeles'ın da dahil olduğu 2016'nın en popüler 100 seyahat noktasından 73'ünün 500 TL altında fiyat sunan 4 yıldızlı konaklama seçeneği barındırdığını ortaya koyuyor. 2016'da aralarında Milano, Venedik ve Cannes'ın da bulunduğu Avrupa'daki popüler seyahat noktalarında, fiyatların 500 TL altında seyrettiği beş yıldızlı otellere kıyasla, 4 yıldızlı otel kategorisinde hatırı sayılır oranda daha erişilebilir seçenekler sunuldu.

Daha düşük fiyat: 5 yıldızlı konaklamadan 4 yıldızlıya geçen Türk seyahatçilerin en çok tasarruf ettiği noktalar:



Hotels.com™ markası Avrupa, Orta Doğu ve Afrkia (EMEA) Bölgesi Başkan Yardımcısı Isabelle Pinson, konuyu şöyle değerlendirdi: "Dünyadaki pek çok ülkenin para birimi, 2016'da yaşanan büyük politik ve ekonomik değişimlerden etkilendi. Bunun sonucu olarak da, geçtiğimiz yıl insanların daha kısıtlı bir seyahat bütçesi oldu. Araştırmamızın gösterdiği üzere seyahat meraklıları, dünya genelindeki 4 ve 5 yıldızlı otellerde uygun fiyatlar bulabildiler. 2016'da seyahat severler, bazı destinasyonlarda ise 4 yıldızlı tesislerin özelliklerinden çok ciddi bir şekilde daha fazla faydalanabildirler."

2016'da gecelik 500 TL'nin altında fiyat sunan en popüler 10 seyahat noktası:



Yurtiçinde tatil yapmayı seçen Türk seyahatçiler, 2016'da çok daha geniş bir aralıkta en iyi otellerde sunulan uygun fiyatların da tadını çıkardılar. Geçtiğimiz yıl 5 yıldızlı oteller açısından en erişilebilir fiyatlar sunan ilk üç kent İstanbul, Ankara ve Bursa oldu. Yurtiçi seyahatte Türkiye'nin en popüler noktalarından biri olan Antalya ise, gecelik 312 TL ile en uygun 5 yıldızlı 10 destinasyon arasında 5. sırada yer aldı.

2016'da gecelik ortalama 500 TL ya da altında fiyat sunan 5 yıldız derecesine sahip en popüler 10 yerli şehir:






turizmdebusabah.com - Yazıcı gönderim sayfası / 24.09.2018 14:39:16