turizmdebusabah.com   Boyut Yayın Grubu

THY, körfez bölgelerinde hedefte!

09.01.2017 / 08:37:19
THY, körfez bölgelerinde hedefte!

Özellikle Almanya ve batı medyasında Türkiye'nin en büyük milli markaları arasında yer alan Türk Hava Yolları'na yönelik olumsuz haberler sıkça yer buluyordu. Ancak şimdi Körfez bölgesinde de THY'yi hedef alan haberler çıkmaya başladı.


Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de İngilizce yayın yapan ve en çok okunan gazetelerden biri olan TheNational'da THY'nin Abu Dabi-İstanbul hattındaki business class hizmeti üzerinden milli havayolu hedefe kondu. Rob McKenzie imzasıyla yayınlanan haberde Abu Dabi-İstanbul hattında business class koltukların bozuk olduğu belirtilirken, Körfez bölgesindeki Emirates, Qatar ve Etihad Havayolları'nın bu sınıfta THY'den çok daha iyi olduğu ileri sürüldü.

THY'nin Airbus A321-200 tipi uçağının business class'ında yolculuk yaptığını söyleyen yazar, İstanbul'a dinlenmiş olarak inmediğini, Etihad ve Emirates'teki gibi uçakta internet bağlantısı olmadığının da altını çizdi.

Rob McKenzie, THY'nin çok iddialı olduğu ikramını da, "Fena değildi ancak tabak sanki donuyordu, soğuktu" sözleriyle abartılı şekilde eleştirdi. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki CIP salonu içinse "Koltukların bazılarında yırtılmalar ve lekeler vardı. Ayrıca bazı masaları stabil tutabilmek için bacakların altına kağıt yerleştirilmişti" fadelerini kullandı.

Yazar, uçuşun zamanında yapılması, business class yolcularına inişte öncelik verilmesi ve uçakta gösterilen filmleri ise olumlu özellikler olarak sıraladı.

"THY'yi neden hedef alıyorlar?" Okumak için TIKLAYINturizmdebusabah.com - Yazıcı gönderim sayfası / 24.06.2018 02:52:46