turizmdebusabah.com   Boyut Yayın Grubu

Rusya'da 'Türkiye ile çalışan tur operatörleri desteklenebilir' önerisi

09.01.2017 / 11:22:41
Rusya'da 'Türkiye ile çalışan tur operatörleri desteklenebilir' önerisi

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, sezon arasında turist getiren Rus tur operatörlerinin desteklenmesi konusuna sıcak bakıyor.


Rusya Kültür Bakanı Vladimir Medinski, Dmitri Medvedev'e, Soçi'deki spor ve olimpiyat yapılarının kullanılmasının görüşüldüğü toplantıda, Soçi'deki otellerin yaz ve kış sezonunda oldukça yoğun olduğunu fakat sezon arasında ilginin azaldığını bunu eşit dağıtmak için sezon arasında turist akımını sağlayan tur operatörlerinin desteklenmesini teklif etti.

Dünya gazetesinde yer alan habere göre Medinski "Türkiye'nin turizm hizmetleri piyasasına geri döndüğünü, ilgi çekici teklifler sunduğunu, tur operatörleri için ciddi indirimler yaptığını ve turlarda ön rezervasyon imkanı sağladığını dikkate alırsak, bu şu demek oluyor ki, her Rus turist için tur operatörlerine paranın bir kısmını geri ödüyorlar. Bu rakamlarda kişi başına 30-50 dolar civarında. Bu yüzden sezon arasında turist akımını sağlayan tur operatörlerinin desteklenmesi teklifini yeniden sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Başbakan Medvedev bu konuyu görüşmeye hazır olduğunu belirtti.


turizmdebusabah.com - Yazıcı gönderim sayfası / 24.06.2018 02:52:37