turizmdebusabah.com   Boyut Yayın Grubu

Hollandalı tur operatöründen THY'ye boykot

16.03.2017 / 06:17:42
Hollandalı tur operatöründen THY'ye boykot

Hollanda ile yaşanan siyasi kriz iş dünyasına da sıçradı. Hollandalı tur operatörü "Go Explore", THY ile işbirliğini sona erdirdi.


Hollandalı tur operatörü Go Explore, Türkiye ve Hollanda arasındaki siyasi gerilimin ardından THY'yi boykot etme kararı aldı.

Hollanda basınında yer alan habere göre, son yaşanan siyasi gelişmelerin ardından Hollandalı tur operatörü Go Explore, Güney Afrika'ya olan seyahatlerde THY uçaklarını kullanmama kararı aldı.

"THY'yi kullanmama kararı aldık"

Go Explore şirketinin sahibi Danny van Geldorp, "Bizi temsil eden bir başbakan Nazi ve faşist olmakla suçlanırsa bir şeyler yapmanız gerekir diye düşünüyorum. İlk olarak ne yapabiliriz diye düşündüm. Birincisi turist olarak Türkiye'ye gitmeyebilirim. Şirket olarak ise THY'yi kullanmama kararı aldım" dedi.

"Tur operatörüyüz bir siyasi kurum değiliz"

Şirketin 20 yıllık tarihinde ilk kez bu tür bir karar aldıklarını belirten van Geldorp "Biz bir tur operatörüyüz bir siyasi kurum değiliz. Ancak bu bana dokundu, bu tüm Hollanda'yı etkiliyor" dedi.

Tui ve Corendon THY ile işbirliğini sürdürüyor

de Volkskrant'ın haberine göre son siyasi kriz nedeniyle az sayıda Hollandalı Türkiye için planladıkları seyahatini iptal etti. Haberde ayrıca, Hollandalı büyük tur operatörleri Tui ve Corendon THY ile işbirliğini sürdürdüğü belirtildi.turizmdebusabah.com - Yazıcı gönderim sayfası / 19.06.2018 17:29:30