turizmdebusabah.com   Boyut Yayın Grubu

Dijital sergi Pitoresk İstanbul kapılarını açtı!

11.03.2016 / 20:18:08
Dijital sergi Pitoresk İstanbul kapılarını açtı!

Boyut Yayın Grubu'nun projesiyle hayata geçirilen ve 200 yıl önce Payitaht İstanbul'u keşfetmek üzere yola çıkan seyyahların gözünden eşsiz İstanbul paylaşımlarının sergilendiği dijital sergi "Pitoresk İstanbul" kapılarını ziyaretçilerine açtı.


TurizmdeBuSabah

İstanbul Deniz Müzesi Barbaros Salonu'nda sergilenmeye başlayan serginin ilk bölümünde, 6 sanatçı için ayrı ayrı interaktif ekranlardan bilgiler verilecek. Orijinal eserlerin de yer alacağı bu bölümden sonra 4,5 metre yüksekliğinde ve 60 metre uzunluğunda dev yüzeylerin bulunduğu CodexArt salonuna geçilecek. Salonda 19. yüzyıl İstanbul görünümleri, döneminin müzikleri eşliğinde 35 dakikalık bir görsel şov olarak izlenebilecek. Ayrıca yalnızca müze ve nadide koleksiyonlarda bulunabilen gravür ve tablolar, büyütüldüğünde ortaya çıkan ilginç detay ve yeni tatlarla izleyicilerle buluşacak.

19. yüzyıl ressam seyyahlarından Melling, Schranz, Allom, Bartlett, Lewis ve Ayvazovski'nin İstanbul'u "dijital seyahatnameler" olarak dev boyutlu perdelerde canlandırıldığı serginin serginin Genel Yönetmenli Bülent Özükan; beste ve müzik direktörlüğünü Anjelika Akbar yapıyor. Boyut Yayın Grubu'nun dijital restoratör ve küratörlerden oluşan geniş ekibiyle bir yılı aşkın bir zamandır hazırlanan bu benzersiz serginin Sanat Yönetmenliği koltuğunda ise Murat Öneş oturuyor.BBC öncülüğünde, geleceğin sanat akımları arasında yer verilen, canlandırılan tarih ve enstalasyon sunumları, Boyut Yayın Grubu tarafından CodexArt teknikleri ile perdelere watchout sistemiyle yansıtılırken; resim sanatını, müzikle harmanlayan sergi cuma ve cumartesi akşamları 19:00-22:00 saatleri arasında Anjelika Akbar'ın canlı performansıyla birlikte izlenebilecek.


turizmdebusabah.com - Yazıcı gönderim sayfası / 15.10.2018 12:30:49