turizmdebusabah.com   Boyut Yayın Grubu

Büyükşehir Belediyesi havayolu şirketi kuracak

17.03.2017 / 09:51:16
Büyükşehir Belediyesi havayolu şirketi kuracak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB'nin deniz uçaklarıyla yolcu taşıması" projesi kapsamında hava yolu şirketi kurmak için gerekli hazırlıkları yaptıklarını açıkladı.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), havayolu şirketi kuracak.

Başbakan Binali Yıldırım, Artvin'de yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Hopa'ya bir balıkçı barınağı yapıyoruz, Arhavi'ye organize sanayi yapıyoruz. Üniversiteden şehir merkezine teleferik kuruyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla yapıyoruz, teşekkür ediyoruz. O da sizin hemşehriniz ama şimdi ona bir görev daha veriyoruz. Kadir Bey'e diyoruz ki 'Artık Artvin'in bu kadar barajı var, bu barajlara deniz uçaklarıyla yolcu taşıyalım. Trabzon'dan taşıyalım, Samsun'dan taşıyalım, İstanbul'dan taşıyalım, güzel olur değil mi? Tamam mı Başkan?' Kadir Başkan, bu projeyi de gerçekleştirecek. Memleketine büyük hizmetleri var, bunu da sizin için yapacak."

Başbakan Yıldırım'ın bu talimatı ile ilgili açıklama yapan İBB Başkanı Kadir Topbaş da, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bir havayolu şirketi kurmak için gerekli hazırlıkları yaptıklarını belirterek Türkiye'deki uygun şehirlere ulaşım hizmeti vereceklerini, İBB'nin kuracağı havayolu şirketinin bünyesinde baraj gölleri de dahil olmak üzere suya iniş yapabilen deniz uçaklarının da bulunacağını kaydetti. (Haberturk.com)

TIKLAYIN


turizmdebusabah.com - Yazıcı gönderim sayfası / 21.04.2018 20:09:17