turizmdebusabah.com   Boyut Yayın Grubu

Bu yıl Rus polisler tatil için gelemeyecek!

16.03.2017 / 06:35:56
Bu yıl Rus polisler tatil için gelemeyecek!

Rusya'da İçişleri Bakanlığı mensuplarının yurt dışına çıkışının yasaklanmasını öngören yeni bir yasa tasarısı Duma'daki hükümet komisyonu tarafından onaylandı.


TürkRus.Com'da yer alan habere göre, tasarı şimdi onay için Duma gündemine gelecek. Yasa taslağı, kimlerin yasak kapsamında olacağına dair listeyi bakanlığın hazırlamasını öngörüyor.

FSB ve İçişleri Bakanlığı daha önce de mensuplarının ülke dışına çıkmaması yönünde bir tavsiye yayınlamış, bunun üzerine üst düzey subaylar pasaportlarını ilgili birimlere teslim etmişti. Karara gerekçe olarak "devlet sırlarının korunması" öncelikle vurgulanmıştı.

Kararın gerekçesi: "Devlet Sırrı"

Rusya'da "devlet sırrı" başlıklı federal yasa taslağı, önemli pozisyonlarda görev alan yurttaşların yurt dışına çıkışına geçici olarak yasak getirilebilmesine imkan tanıyor.

Rusya'da içişleri bakanlığında 905 bin kişi çalışıyor

Tasarı yurt dışında bir ülkede oturum sahibi Rusya vatandaşlarının İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev almasına da yasak getiriyor. Açıklama kısmında tasarının amacı yolsuzluğu önlemek ve bakanlık çalışanlarının sorumluluğunu arttırmak olarak belirtildi.turizmdebusabah.com - Yazıcı gönderim sayfası / 19.06.2018 17:30:07