turizmdebusabah.com   Boyut Yayın Grubu

Ahırkapı'ya bir Giritli geldi

31.03.2004 / 10:57:36
<B>Ahırkapı</B>'ya bir <b>Giritli</b> geldi

İstanbul'da da lokanta açmaya karar veren Giritli Şensılay, konumda tarihi yarımadayı tercih ederek, Armada'ya komşu oldu.


Son yıllarda tarihi yapıların restorasyonu ile birbiri peşi sıra açılan kimlikli mekanlarla İstanbul'un tarihi yarımadası canlanmaya devam ediyor.


Bodrum ve Ankara'daki "Gritli Restoran"larıyla tanınan ve sevilen Giritli Ayşe Şensılay da İstanbul'daki lokantasını Ahırkapı'da, Armada Otel'in restore ettiği bir ahşap Sultanahmet evinde açtı.

Armada Otel yanındaki Keresteci Hakkı Sokağı'nda 19. yüzyıl yapımı restore edilmiş bir eski Osmanlı evinde hizmete giren Giritli Restoran, bir Giritli ailenin kızı olan Ayşe Şensılay'a ait.


Özellikle Bodurm'daki lokantanın İstanbullu müdavimlerinin ısrarıyla İstanbul'da da lokanta açmaya karar veren Şensılay, konumda tarihi yarımadayı tercih ederek, Armada'ya komşu oldu.

"Niçin Girit mutfağı sorusuna Ayşe Şensılay şöyle cevap veriyor: "Dünyanın en sağlıklı mutfak olarak yıllardan beri kabul ettiği bir gerçeğin, yani balık, zeytinyağı, ot, eşittir sağlıklı yaşamın bizlerin de yaşamına yerleşmesine katkıda bulunmak için!..."turizmdebusabah.com - Yazıcı gönderim sayfası / 24.09.2018 02:39:45