turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
25.06.2018 Toplam Okuyucu: 122245731 | Bugünkü Okuyucu: 2403 | On-Line: 44 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:

Türkiye'nin turizmdeki farkını fark ettiler

11.01.2017 / 01:59:01
Türkiye'nin turizmdeki farkını fark ettiler

Bakan Nabi Avcı, daha önce Türkiye'ye gelmiş ama geçen sene güvenlik sorunları nedeniyle başka yere gitmiş turistlerin Türkiye'nin farkını fark ettiklerini ve bu yıl tercihlerini ülkemiz lehine kullanacaklarını söyledi.


Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, NTV canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Bakan Avcı'nın açıklamalarından öne çıkan bölümler şu şekilde:

"İnşallah 2017'de başta Rusya pazarı olmak üzere pek çok pazarda bu yıl yaşadığımız türden darboğazları yaşamayacağımızı ümit ediyoruz. Bu konuda Rusya pazarından kaynaklanan olumlu sinyaller var. Bu konuda hem bizim Sayın Cumhurbaşkanının, hem Sayın Putin'in iradeleri ciddi manada etkili oldu, beyanları etkili oldu. Dolayısıyla Rusya'yla ilişkilerimizdeki düzelme doğrultusunda turizm alanına da olumlu yansımalar olacağını şimdiden görüyoruz. Diğer pazarlarla ilgili de olumlu sinyaller var. Ama tabi her terör saldırısından sonra bir tereddüt mutlaka oluşuyor, nerede orada oluşur, Almanya için de bu söz konusu, Fransa için de söz konusu, tabi Türkiye için de. Türkiye için biraz daha fazla köpürtüldüğü için daha fazla söz konusu oluyor.

Ama geçen yılla ilgili olarak şunu da biliyoruz olumlu bir işaret olarak: Geçen yıl Türkiye'ye gelmeyenler iki tür tavır oldu; ya hiç seyahate çıkmadılar, yani başka yere de gitmediler veya alternatif pazarlara yöneldiler, alternatif ülkelere, Türkiye'ye gelmeyenlerin büyük bir kısmı diyelim İspanya'ya, İtalya'ya, Yunanistan'a gittiler. Bunların içerisinden daha önce Türkiye'ye gelmiş olanlar gittikleri ülkelerle mukayese yapma şansına kavuştular. Yani daha önce Türkiye'ye gelmişler, Türkiye'deki altyapıyı, hizmet kalitesini görmüşler, sonra başka ülkelere gitmişler bu yıl ve oralardaki hizmet kalitesini ve altyapıyı görmüşler ve bu ikisin karşılaştırdıkları zaman... Bu benim kişisel kanaatim değil, bizim Bakanlık olarak söylediğimiz bir şey değil, tamamen yabancı büyük tur operatörlerinin de bize aktardığı bir bilgi, yaptıkları araştırmalar da gösteriyor ki, işte bu durumda olan, yani daha önce Türkiye'ye gelmiş, bu sene başka yere gitmiş, bu karşılaştırmayı yapma imkanı olan turistlerin Türkiye'nin farkını fark ettikleri ve dolayısıyla önümüzdeki yıl tercihlerini Türkiye lehine, Türkiye için kullanacaklarının işaretlerini araştırmalar gösteriyor."


YASAL UYARI: TurizmdeBuSabah.com haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları Boyut Yayın Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Okuyucu Yorumları

HASAN AYDOS11.01.2017 / 10:43:00
DANIŞMANLARI FALANDA MI BİLMİYOR BU KONULARI ACABA? BİRİLERİ ANLATSAYA "CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİN OLMADIĞI ÜLKELERE" YATIRIMCI VE SERMAYE GELMEZ, TURİST İSE HİÇ GELMEZ..
SERDAR SAGLAMTUNC11.01.2017 / 13:05:00
Hayal tacirleri sadece hayal satmaz kendileri de onu satın alırlar. Sonuçta elle tutulmayan fasarya söz ve eylemler ile yaşamları sürer gider...
yusuf izzettin uyar11.01.2017 / 13:22:00
Sayın Avcı, tek soru...turizimın en çok iş gücüne katkı sağlyan Hoteller için ye yaptı.hangi katkıları oldu.bence herkes kendi bildiği işi yapmalı.
Yiğit Girgin11.01.2017 / 15:10:00
Ne üzücü... yazık... bir bakan düşünün, konusu ile alakası yok, herşeyi geçtik, gümdem ile alakası yok :)
Eda11.01.2017 / 17:30:00
Sayin bakanim antalyada durumu bilmiyor sunuz acik hotel neredeyse yok acik hotellerde ucretsiz izin diyor askiya aliyor bilginize lutfen
Şaka şaka12.01.2017 / 21:21:00
Seb-i arus törenlerinde yaptigi daha dogrusu yapmaya çaliştıgı konuşma sonrasinda,birkez daha anladım ki..turizm adam olmaz..olmaya çalışsa da iş bilmez bakanlar engel olur.

Yorum Yaz

(Yayınlanan okuyucu yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan TurizmdeBuSabah.com ve Boyut Yayın Grubu sorumlu tutulamaz.)
Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Yorum için en fazla 1000/1000 karakter girişi yapılabilir!
Güvenlik kodu:
   
 
inhores

Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler


Yazarlar

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr