turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
25.05.2018 Toplam Okuyucu: 121835260 | Bugünkü Okuyucu: 2180 | On-Line: 16 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:

Türk ve Yunanlı turizmciler Ankara'da bir araya geldi

09.04.2014 / 14:26:39
Türk ve Yunanlı turizmciler Ankara'da bir araya geldi

Karadenizli turizmciler Yunanistanlı meslektaşları ile bir araya geldi. Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, "Acente ve oteller kendi ilgili oldukları bölgelerle birebir temaslar ve görüşmeler gerçekleştirdi. Amaç ortak turizm paketleri ve beraber çalışma imkânı elde edilebilmesidir" dedi.


Yunanistan Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticari İlişkiler Ofisi'nin çalışmaları çerçevesinde Türkiye –Yunanistan turizm akışını geliştirmek amacıyla Ankara Sanayi Odası'nda bir Turizm Etkinliği (Workshop) düzenlendi.

Etkinliğe Yunanistan Büyükelçisi Kyriakis, Yunanistan Turizm Ateşesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Onur Gözet, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve birçok Yunanlı ve Türk acenteci ile otellerin katılımı ile gerçekleşti

Konu hakkında bilgi veren Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği KATİD Başkanı Murat Toktaş, "Etkinliğin amacı; iki ülkeden seçilen bölgelerin yetkili turizm makamları ve şirketleri arasında iletişim imkânını geliştirmeye fayda sağlamaktı. Yunanistan tarafından yeteri kadar tanınmayan Karadeniz Bölgelerinin turizm alanları ve avantajları hakkında her ilin Kültür Turizm Müdürlüğü'nün yetkilileri tarafından bir sunum gerçekleştirildi, aynı zamanda Yunanistan'dan katılan bölgelerin Türk katılımcılar için gerçekleştirdiği sunumlardan sonra acente ve oteller kendi ilgili oldukları bölgelerle birebir temaslar ve görüşmeler gerçekleştirdi. Amaç ortak turizm paketleri ve beraber çalışma imkânı elde edilebilmesidir." dedi.

Çok faydalı bir çalışma olduğunu belirten KATİD Başkanı Murat Toktaş " Var olan pazarların daha iyi değerlendirilmesi için bu tür çalışmaların önemli olduğunu düşünüyoruz, orta vadede bunların faydasını göreceğiz" dedi

Karadeniz bölgesinin tanıtımın gerçekleştirildiği organizasyonun belli aralıklarla devam ettirilip tatmin edici bir hareketlilik sağlanana kadar devam edilmesi kararlaştırıldı. Bölgeden Samsun, Çorum, Tokat, Amasya, Trabzon, Ordu ve Kastamonu İl müdürlükleri sunum gerçekleştirdi.


YASAL UYARI: TurizmdeBuSabah.com haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları Boyut Yayın Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Yorum Yaz

(Yayınlanan okuyucu yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan TurizmdeBuSabah.com ve Boyut Yayın Grubu sorumlu tutulamaz.)
Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Yorum için en fazla 1000/1000 karakter girişi yapılabilir!
Güvenlik kodu:
   
 
inhores

Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler


Yazarlar

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr