turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
19.06.2018 Toplam Okuyucu: 122179422 | Bugünkü Okuyucu: 6794 | On-Line: 58 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:

Türk turizmcisinin eteklerinde taşlar bağlı

15.02.2017 / 17:26:06
Türk turizmcisinin eteklerinde taşlar bağlı

ATAV Başkanı Nizamettin Şen, Türk turizmcisinin isyan ettiğini görmediğini, çünkü eteklerine taşlar bağlandığını ifade etti.


Turizm Araştırmaları Derneği- TURAD'ın Armada İstanbul Old City Hotel'de düzenlediği "Turizmde Çıkış Yolu" çalıştayında konuşan ATAV Başkanı Nizamettin Şen, "Türkiye'nin şu anda yapması gereken tek şey fabrika ayarlarına, Cumhuriyet ilkelerine dönmektir. Kaybolmuş olan imajımız için bu çok önemlidir" dedi.

50 YILLIK ARSALARI TAHSİS EDEN DEVLET

Sektörün içinde bulunduğu krizden çıkması için sahaya çıkması ve oyunun yöneticilerine etki edecek öneriler sunması önerisi getiren Şen, "Ben Türk turizmcisinin isyan ettiğini hiçbir zaman görmedim. Çünkü bizim eteklerimizde taşlar bağlı, bu taşları bağlayan da bize 50 yıllık arsaları tahsis eden devlet. Bu taşları çözmeleri lazım ki, elimizi masaya vurabilelim. Sahanın kenarındaki oyuncular olarak birlik olup neler yapacağımızı konuşmalıyız."

Antalya'daki plansız yatırımların devletin hatası olduğunu savunan Şen, "Bu da devletin hatasıdır, bunu sektöre yüklememek lazım. Bu konuda yapılabilecek tek şey bilinçlenmek ve bir orkestra gibi hep bir ağızdan aynı şeyi söylemektir. Ayrım yapmaya devam edersek, başarılı olamayız" diye konuştu. Şen sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'nin 2007 yılında belirlediği 2023 turizm stratejisi kötü de olsa biz ona sahip çıkmalıydık. Orada kültür turizmi, kongre turizmi konusunda yazılanların hiçbiri yapılmadı. O zamana kadar bir sürü bakan değişti ve strateji hiçbir şekilde takip edilmedi. Bu da bizim ayıbımızdır.

Bu kriz önceki krizler gibi değil. Bizim sahada katkı koyabileceğimiz tek şey PR çalışması yapmak. Biz Antalya için Menderes Türel'i ikna ettik ve o bizimle bir tura çıktı. Yurt dışında yaşayan Türklerle buluştuk. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu sene bu yönde bir çağrı yaptı. Bunun denize damlatılmış bir damla olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak önemli bir adımdır. Elbette bunun atılacak tek adım olduğunu düşünmek de büyük bir hatadır. Bizim pazarları çeşitlendirmemiz ve kaynak pazara göre çalışma yürütmemiz lazım. Örneğin ben tek bir Çinli'nin bile deniz kıyısında uzanıp güneşlendiğini görmedim, ama örneğin Çin İstanbul için Kapadokya için çok önemli bir kaynak olabilir."


YASAL UYARI: TurizmdeBuSabah.com haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları Boyut Yayın Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Yorum Yaz

(Yayınlanan okuyucu yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan TurizmdeBuSabah.com ve Boyut Yayın Grubu sorumlu tutulamaz.)
Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Yorum için en fazla 1000/1000 karakter girişi yapılabilir!
Güvenlik kodu:
   
 
inhores

Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler


Yazarlar

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr