turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
20.10.2018 Toplam Okuyucu: 123901601 | Bugünkü Okuyucu: 10544 | On-Line: 44 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:

The Marmara Pera Gallery Art and Life'da Ahmet Yeşil'li "BUL (UÇ) MA"

07.06.2007 / 18:06:30
The Marmara Pera Gallery Art and Life'da Ahmet Yeşil'li

Habere ait fotoğraflar


Geçmişten bugüne İstanbul'un en gözde mekanlarından biri olan Pera'nın tarihi dokusu içinde yer alan The Marmara Pera Gallery Art and Life, sanata ve sanatçıya verdiği desteğe, Ressam Ahmet Yeşil'in 14 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında açık kalacak ''BUL(UÇ)MA" sergisiyle devam ediyor.


''Yaratmanın yaşama karşı cephe almak inancıyla, yaşanılan gerçekten kendi gerçeğimi yaratarak çoğalmaya çalışıyorum. Sonsuzluğun içinde bilinmeyen boşluklara yaşam izlerimi bırakarak...'' diyerek kendini ve sanatını tanımlayan Ahmet Yeşil'in ''BUL(UÇ)MA" sergisi 14 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında, The Marmara Gallery Art and Life'da günün her saati sanatseverlerle buluşuyor.

Eserlerinin yaşama ait her şeyin, bütün duyguların ve tepkilerin yansıması ve dışavurumu olduğunu ifade eden Ahmet Yeşil'in ''BUL(UÇ)MA" sergisinde, tuval üzerine yağlıboya resimlerin yanı sıra, bir manifesto ile sanatseverlere sunacağı enstalasyon çalışmaları da yer alıyor. Ayrıca Yeşil'in, çalışmalarında ağırlıklı olarak kullandığı halatlar ve ipler nesnel kimliklerinden sıyrılarak sanatsal objeye dönüşerek eserlerine çok özgün bir kimlik kazandırıyor.

Türk sanatını ve sanatçılarını İstanbula gelen yabancı sanatseverlerle de buluşturarak geniş bir izleyici yelpazesine hitap eden The Marmara Pera Gallery Art & Life'da gerçekleşecek Ressam Ahmet Yeşil'in "BUL(UÇ)MA" sergisini 14 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında yirmi dört saat ziyaret edilebilecek.


YASAL UYARI: TurizmdeBuSabah.com haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları Boyut Yayın Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Yorum Yaz

(Yayınlanan okuyucu yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan TurizmdeBuSabah.com ve Boyut Yayın Grubu sorumlu tutulamaz.)
Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Yorum için en fazla 1000/1000 karakter girişi yapılabilir!
Güvenlik kodu:
   
 

Diğer Haberler

inhores

Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler


Yazarlar

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr