turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
28.05.2018 Toplam Okuyucu: 121857291 | Bugünkü Okuyucu: 1077 | On-Line: 26 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:

Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa,
Ege Bölgesinin en iyi toplantı Oteli seçildi

03.04.2017 / 23:51:14
Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa, Ege Bölgesinin en iyi toplantı Oteli seçildi

Habere ait fotoğraflar


Kuzey Ege'nin ilk yabancı zincir oteli olan ve 1. yılını dolduran Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yağız Öngen, dün akşam 5. ACE of M.I.C.E Awards 2017'de Ege Bölgesinin en iyi toplantı otelli seçildikten sonra sorularımızı yanıtladı.


TurizmdeBuSabah

Ramada'nın, Uluslararası İlk Thermal Oteli olan Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa, aynı zamanda Kuzey Ege Bölgesinin de ilk yabancı zincir oteli. Otel yatırımcısı ve İşletmecisi Öngen Turizm İnşaat ve Ticaret Limited Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Av.Mehmet Öngen, Kazdağları'nın korunmasında ve gelişmesinde uzun yıllar mücadele vermiş, yörenin yerlisi olan bir hukukçu ve turizmci. Şirket daha önce de, Türkiye'nin en özel bölgelerinden biri olan Yeşilyurt Köyünde, Eko Turizmin Türkiye'deki öncü tesislerinden biri olan Öngen Country Hotel'i kurmuş ve 16 yıldan bu yana işletiyor.Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yağız Öngen, geçen bir yılın değerlendirmesinin yanı sıra 2017 beklentilerini de bizimle paylaştı.

"İLK TERMAL RAMADA'YI BİZ AÇTIK"

Dört senelik bir hazırlık sürecinden sonra geçen yıl 1 Nisan'da otelimizi açtık. Bölgemizde bizden başka uluslararası bir zincire bağlı otel yok. Bunun nedeni ne yazık ki bölgemizin çok tanınmamış olması. Fakat biz bu bölgede doğmuş ve burada yaşayan yatırımcılar olarak bölgeyi tanıtmak için elimizi taşın altına koyduk. Bir nevi Don Kişot'luk yaparak bu bölgeye ilk uluslararası zincir bir markayı getirdik. Tabii ki markayı bu bölgeye çekmek çok kolay olmadı. Dünyada 2 bin 400 adet Ramada Oteli bulunuyor ama ilk Termal Ramada'yı biz açtık. Kuzey Ege açısından bizce bu yatırım bölgenin turizm potansiyelini arttıracak."1 YILDA EGE BÖLGESİNİN EN İYİ TOPLANTI OTELİ OLDUK"

Tabii ki geçtiğimiz bir yılda ülkemizin başına çok kötü şeyler geldi. Bunların hepsi doğal olarak turizm sektörünü de etkiledi. Ama biz hep iyimser bakmaya, paydaşlarımızla beraber ne yapabiliriz, turizmi, bölgemizi nasıl geliştirebiliriz üzerine çok çalıştık. 1 yıl gibi kısa sürede 60'dan fazla toplantı organizasyonu yaptık. Bu sayede 5. ACE of M.I.C.E Awards 2017'de en iyi toplantı otelleri arasında Ege Bölgesinde finallere kalan üç otelden biri olduk ve bu akşam birinci seçilerek ödülümüzü aldık."DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ"

Otelimizde geçen yıl 6 yoga festivali yaptık, Aralık başında 6 ülkeden 270 koşucu otelimize gelerek bir ultra maraton yaptı bölgemizde. Ülkemiz ve turizm açısından kötü geçen bir yılı geride bıraktık ama herşeye rağmen bizim 2017 hedeflerimiz oldukça yüksek. Çünkü biz bir yıl da çok şey başardık ve 2017'de bundan fazlasını yapacak enerjiye ve morale sahibiz. Ramada'nın ilk termal oteli, Kuzey Ege'nin ilk ve tek uluslararası zincirine bağlı oteli olmamız zaten bize bu misyonu veriyor. Elimizdeki bu artıları daha artırmak için 2017'de daha çok çalışacağız.

"HEDEFİMİZ BÖLGEMİZE ULUSLARARASI ORGANİZASYONLARI GETİRMEK"

Otelimizin konumu eko turizme, sosyal aktivitelere çok uygun. Uluslararası organizasyonları bölgemize, aktivitelerle çekmek istiyoruz. Bunun için çalışmalarımız çok yoğun bir şekilde devam ediyor. Geçtiğimiz bir yılda otelimizi daha çok yerli turist tercih etti ama bizim hedefimiz Orta Avrupa pazarıydı. Uzun vadede bu hedefimize ulaşacağımıza eminiz. Geçen yıl çok azda olsa Orta Avrupalı, Amerikalı ve Uzakdoğulu turist otelimizi tercih etti. İlkbahar ve Sonbaharda toplantı turizmi açısından otelimiz oldukça tercih edildi ve bu da bize bu akşam ödül getirdi."ZOR BÖLGEYE İSTEYEREK YATIRIM YAPTIK"

Aslında Kuzey Ege'de hiç zincir otel olmamasının bir nedeni var. Bölge çok tanınan, yabancı turist çekebilecek bir bölge olmadığından büyük yatırımcılar bölgeden hep uzak durdu. Özellikle termal alanında Türkiye'de isim yapmış Afyon, Pamukkale gibi destinasyonların olması yatırımcıyı bu bölgeden uzak tuttu. Ama biz bölgemize, kendimize güvenip taşın altına elimizi soktuk. Eminiz ki yakın zamanda zincir oteller bölgemizde çoğalacak. Bu da bölge turizmini hareketlendirecektir.
YASAL UYARI: TurizmdeBuSabah.com haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları Boyut Yayın Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Yorum Yaz

(Yayınlanan okuyucu yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan TurizmdeBuSabah.com ve Boyut Yayın Grubu sorumlu tutulamaz.)
Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Yorum için en fazla 1000/1000 karakter girişi yapılabilir!
Güvenlik kodu:
   
 
inhores

Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler


Yazarlar

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr