turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
20.05.2018 Toplam Okuyucu: 121783308 | Bugünkü Okuyucu: 12376 | On-Line: 20 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:

Pegasus'un zararı 500 milyon TL
2018'i kurtarmamız lazım!

15.02.2017 / 14:48:31
Pegasus'un zararı 500 milyon TL 2018'i kurtarmamız lazım!

Geçen yıl 500 milyon zarar ettiklerini açıklayan Pegasus CEO'su Mehmet Nane, "2017 yılı artık bitti, geçmiş olsun. Şimdi 2018 yılını konuşmamız lazım, çünkü o da kaçmak üzere" dedi.


TurizmdeBuSabah

Turizm Araştırmaları Derneği- TURAD'ın düzenlediği "Turizmde Çıkış Yolu" çalıştayının ilk oturumunun konuşmacılarından Pegasus CEO'su Mehmet Nane, geçen yıl 500 milyon zarar ettiklerini açıkladı.

Armada İstanbul Old City Hotel'de gerçekleştirilen çalıştayda havacılık sektörüne dair veriler paylaşan Nane, Rusya'dan gelen turistlerin kendi charter şirketleri ile geldiğinden dolayı onlara pek bir faydasının olmadığını vurguladı. Turizmdeki krizden dolayı Pegasus'un geçen yıl 500 milyon TL zarar ettiğini açıklayan Nane, "Bunlar kolay kolay hazmedilecek rakamlar değil ve bu kayıplar genel olarak operasyonel kayıplar. Çünkü; döviz, yakıt ve finansman maliyetleri yükseldi" dedi.

EN BÜYÜK SORUNUMUZ BANKALAR

Bu zararın sadece havacıları değil, tüm ülkeyi etkilediğine vurgu yapan Nane, şunları anlattı:

"Şu an en büyük sıkıntılarımızdan bir tanesi batılı bankaların kredi konusunda çok sıkıntılı davranması. Çünkü biz bazen bu ülkelere kızıp, ertesi gün unutuyoruz. Ancak batılı unutmuyor. Şu an finansmanda kalp krizi noktasına gelmiş durumdayız, Allah'tan Asya bankaları açık da, ayakta kalabiliyoruz. Uçaklara finansman sağlamak oldukça karlı bir iştir, dolayısıyla batılı bankalar eksiden kredi verelim diye peşimizde koşuyordu. Şimdi bizimle göz göze gelmemek için karşılaştığımızda kaldırım taşlarını sayıyorlar.

2017 yılı artık bitti, geçmiş olsun. Şimdi 2018 yılını konuşmamız lazım, çünkü o da kaçmak zorunda. Çoktan satılmış turlara teşvik vermek, tur operatörlerinin sahiplerini zenginleştirmekten başka bir işe yaramıyor. Bizim satılacak turlara teşvik vermemiz, satılacak turların atraksiyonunu artırmamız lazım.

İnsanlara ülkemizdeki güvenlik tedbirlerini, normalleşmeyi anlatmamız gerekiyor. Arkadaşlarımız, yaklaşık 1.5 ay once 'hayatına sahip çık' diye bir kampanya başlattı ve bu kampanya artık ülkenin kampanyası haline geldi. Bunlar dalga dalga yayılmalı çünkü insanlar ancak işlerin normale döndüĞünü görürse ülkemize gelir. Bir ülkenin kendi vatandaşları evde oturmaya başlarsa, hiçkimse o ülkeye gitmez.

Alınan tedbirlerin uluslararası standartlarda olduğunu, hayatın normale döndüğünü göstermek zorundayız. İnsanları etkileyecek olan şey budur. Biz şirketler olarak fiyat düşürmek de dahil elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Hava yolu taşıyıcıları, yeme-içme sektörü, konaklama sektörü ve devlet olarak birlik olmalıyız. Sektörün bütün kesimlerinin bir araya gelip, 'Türkiye'ye nasıl turist getiririz'i tartıştığı bir toplantı hiç yapıldı mı? Ben duymadım. Bir an önce bunu yapmalıyız. 1.2 milyon yatağımız var, bu yataklar boş kalamaz. Sadece Antalya'da işsiz kalan 80 bin kişi önümüzdeki yıl da işsiz kalamaz.

Enseyi karaRtamayız. Bunu topyekün bir ekonomik savaş olarak görmeliyiz. Bu bizim milli meselemizdir, burada herhangi bir siyasi görüş olmaz. Birlikte olursak en azından 2018'i kurtarabiliriz."YASAL UYARI: TurizmdeBuSabah.com haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları Boyut Yayın Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Okuyucu Yorumları

tahir15.02.2017 / 15:23:00
miyonlarca yolcu getiren türk tur operatörü kayı-tur seyahat acentası sky havayolları ülke için çırpınır iken gülenler kına yakabilirsiniz artık.yazık ülkenin değerleri bir bir yok oluyor.şimdi bakıyorum da devlet destek olmalı diye nutuk atıyor ceo'lar..koca koca şirketler batar iken devlet sadece seyretti şimdi o şirketler ayakta olsa idi türkiye için hala mücadele ediyor olacaklardı..yazık 40 yılda iğne ucu ile oluşturulan değerler bozuk para gibi harcandı,harcanmaya da devam ediliyor.

Yorum Yaz

(Yayınlanan okuyucu yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan TurizmdeBuSabah.com ve Boyut Yayın Grubu sorumlu tutulamaz.)
Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Yorum için en fazla 1000/1000 karakter girişi yapılabilir!
Güvenlik kodu:
   
 
inhores

Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler


Yazarlar

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr