turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
23.06.2018 Toplam Okuyucu: 122227791 | Bugünkü Okuyucu: 2967 | On-Line: 52 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:

Oteller turnuva gelirini rehber köpeklerin eğitimine bağışladı

07.01.2017 / 17:23:58
Oteller turnuva gelirini rehber köpeklerin eğitimine bağışladı

The Ritz-Carlton, İstanbul öncülüğünde düzenlenen ve altı otelin katıldığı Marriott & Starwood Dostluk Futbol Turnuvası'nın geliri, görme engellilerin günlük hayatlarını kolaylaştıran, eğitimi zor ve maliyetli olan özel köpeklerin yetiştirilmesi amacıyla Rehber Köpekler Derneği'ne bağışlandı.


The Ritz-Carlton, İstanbul Genel Müdürü Can Göktaş Rehber Köpekler Derneği'ni ziyaret ederek, Marriott & Starwood Dostluk Futbol Turnuvası 2016 etkinliğinden elde edilen geliri Dernek Başkanı Av. Nurdeniz Tuncer'e takdim etti.

Marriott & Starwood otellerinin birleşmesinden doğan ve The Ritz-Carlton, İstanbul'un ev sahipliğinde Aralık ayında gerçekleştirilen Marriott & Starwood Dostluk Futbol Turnuvası 2016 sona erdi. Renaissance İstanbul Polat Bosphorus, St. Regis İstanbul, Marriott Şişli, Le Meridien Etiler, Renaissance Polat İstanbul ve The Ritz-Carlton, Istanbul otellerinin katıldığı turnuvanın geliri, görme engellilerin günlük hayatlarını kolaylaştıran eğitimli özel köpekler (Guide Dog) yetiştirilmesi için Rehber Köpekler Derneği'ne bağışlandı.

The Ritz-Carlton, İstanbul Genel Müdürü Can Göktaş Rehber Köpekler Derneği'ni ziyaret ederek turnuvanın gelirini bir hatıra plaketi ile birlikte Başkan Av. Nurdeniz Tuncer'e takdim etti. Sosyal sorumluluk bilinci içinde bu etkinliğe öncülük etmekten büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Can Göktaş, 7-14 Ocak Beyaz Baston Körler Haftası dolayısıyla da görme engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmanın önemine değindi. Göktaş, görme engellilerin günlük yaşamlarında karşılaşabilecekleri zorlukların giderilmesine katkı sağlayan ve Türkiye'de henüz çok yeni bir konu olan "görme engelliler için rehber köpek" uygulamasının geniş kitlelere duyurulabilmesi ve bu konudaki farkındalığın artırılabilmesi için turnuvanın gelirinin Rehber Köpekler Derneği'ne bağışlanmasına karar verildiğini söyledi.

Görme engellilerin bağımsız bir hayata kavuşmasına katkı sağlayan rehber köpekleri yetiştirip, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın toplumda büyük önem taşıdığını belirten Rehber Köpekler Derneği Başkanı Av. Nurdeniz Tuncer de The Ritz-Carlton, İstanbul Genel Müdürü Can Göktaş nezdinde turnuvaya katılarak katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Tuncer, Rehber Köpekler Derneği'nin 78 milyon nüfusu bulunan Türkiye'de bu konuda farkındalığın yaygınlaşmasına ve rehber köpeklerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak isteyen tüm kurum ve kuruluşlarla ortak projeler geliştirmeye hazır olduklarını ifade etti.

Rehber köpekler, görme engelli bireylere her ortamda eşlik ederek, güvenli ve bağımsız hareket kabiliyetlerine imkan sağlayan, uzun ve yoğun bir eğitimden geçmiş özel köpeklerdir. Rehber Köpekler Derneği, kuruluş tarihi olan 2014 yılından beri, ülkemizdeki görme engelli bireyler için özel eğitimli rehber köpekler yetiştirerek, bireylerin toplum içinde daha güvenli ve özgürce hareket etmelerine yardımcı olmak hedefiyle faaliyet gösterir.YASAL UYARI: TurizmdeBuSabah.com haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları Boyut Yayın Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Yorum Yaz

(Yayınlanan okuyucu yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan TurizmdeBuSabah.com ve Boyut Yayın Grubu sorumlu tutulamaz.)
Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Yorum için en fazla 1000/1000 karakter girişi yapılabilir!
Güvenlik kodu:
   
 
inhores

Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler


Yazarlar

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr