turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
19.10.2018 Toplam Okuyucu: 123882990 | Bugünkü Okuyucu: 4069 | On-Line: 37 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:

Akdoğan: Ankara'da turizm siyasetle paralel ilerliyor

27.09.2014 / 17:11:48
Mehmet Tolga Akdoğan: Ankara'da turizm siyasetle paralel ilerliyor

Ankara'da turizmin siyasetle paralel ilerlediğini söyleyen Koza Suite Hotel Genel Müdürü Mehmet Tolga Akdoğan, "Talebin Meclis açıkken yoğun, kapalıyken düşük olması bizim gibi iş otellerini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, ticaretin başkentinin İstanbul olması birçok fuarın oraya taşınmasına neden oldu" dedi.


TurizmdeBuSabah

Ankara Gaziosmanpaşa'da bulunan Koza Suite Hotel'in Genel Müdürü Mehmet Tolga Akdoğan ile başkentteki turizm hareketliliği ve sektörde 3'üncü yılını dolduran otelleri hakkında konuştuk. Misafir portföyünde elçilik, şirket ve resmi kurum yetkililerinin bulunduğunu söyleyen Akdoğan, en önemli satış stratejilerinin çalıştıkları kurumlar ile dostluk ilişkisi kurmaları olduğunu söyledi.

Akdoğan, "Yönetim olarak, kalitemizi ön plana çıkarırken aynı zamanda çalıştığımız firmalar ile genel müdür- firma ilişkisinden çok karşılıklı güven, sevgi ve saygıya dayalı samimi ilişkiler kuruyoruz. Şirket veya kurum misafirlerinin memnuniyetlerini yalnızca bizlere değil kendi patron ve yöneticilerine de aktarmalarını başarılı olmamızdaki en önemli etkenlerden biri" dedi. Akdoğan, TurizmdeBuSabah'a şunları anlattı:

"YABANCI TURİST SAYISI ARTIRMA ÇALIŞMALARI AZALDI, OTEL SAYISI ÇOĞALDI"

"2014 sezonunun Ankara'da beklentileri karşılamamış olmasının en büyük sebebi, pay payda oranın birbirine eşit olmaması. Ankara'ya devamlı gelecek yerli ve yabancı turist sayısının artırılmasına yönelik çalışmalar pasifleşirken , otel sayısında ise ciddi bir artış olduğu gözlemleniyor. Misafir portföyünü tam anlamıyla oturtmuş oteller bile zaman zaman sıkıntı yaşıyor. Satış ve pazarlama anlamında sıkıntı yaşayan otellerde devamlı yönetim ve patron değişiklikleri olması Ankara adına üzüntü verici bir durum. ATO Kongre Merkezi, Ankara için heyecan verici olabilirdi. Ancak kongre merkezinin genellikle konserler için kullanılması, ve düzenlenen fuarların yerli turisti bile çekemeyecek kadar etkisiz olması, maalesef pastayı büyütme beklentisini karşılamadı.

"MECLİS AÇIKKEN TALEP YOĞUN, KAPALIYKEN DÜŞÜK"

Türkiye'de başkent Ankara olsa da, ticaretin başkentinin İstanbul olması birçok fuarın İstanbul'a taşınmasına neden oldu. Ankara'da turizm siyasetle paralel ilerliyor. Talebin Meclis açıkken yoğun, kapalıyken ise düşük olması özellikle bizim gibi iş otellerini olumsuz etkiliyor. Biz 2014 yılının ilk 6 ayını yüzde 86.8 dolulukla geçirerek bir başarı elde ettik. Buna bağlı olarak, oda sayımızda artırdık ve bazı odalarımızda konsept değişikliğine gittik. Yaz aylarını bu tadilatlar nedeniyle kapalı geçirip, Eylül ayı itibariyle kapılarımızı tekrar misafirlerimize açtık. Odalarımız hakkında gayet olumlu geri dönüşler almaya başladık. Özellikle yeni banyo tasarımlarımızı herkes çok beğenecek. İşleri nedeniyle kısa süreli otelimizde konaklayan misafirlerimizin devamlılığını yakaladık.

2015 yılına daha gelmeden otelimize önemli bir katkıda bulunarak engelli ve yaşlılarımız için Handikap Odası yaptık. Bu odada tekerlekli sandalye ile gelen misafirlerimiz hiçbir engele takılmadan duşa girebilecek. Canlı Müzik etkinlikleri, nişan, kına gibi organizasyonlara daha geniş alan sağlayabilmek için salonumuzu yenilemeyi planlıyoruz. Yine otelimizde özellikle haftasonları brunch için gelen misafirlerimiz için kahvaltı salonumuz da yenilendi.


YASAL UYARI: TurizmdeBuSabah.com haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları Boyut Yayın Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Okuyucu Yorumları

Melisa A. Paker27.09.2014 / 23:58:00
Sn. Akdoğan, her zamanki gibi çok doğru tespitlerde bulunmuş. Kendisini ve ekibini başarılarından dolayı tebrik ediyorum; %86.8 doluluk çok ciddi bir başarıdır. Yenilen odaları ile Koza Suite Hotel'in bu sene de Ankara'da en çok tercih edilen oteller arasında olacağına şüphe yok.
Günal Ateş27.09.2014 / 22:48:00
Bu otel de misafirlerimizi devamlı konaklatıyoruz ve çok memnunuz fakat Adam haklı Ankaraya hiç bir şey yapılmıyor fuar vs başkent olarak istanbulun çok gerisindeyiz. Konuştuğum tüm Otel Müdürleri Sadece meclis dönemi hareketlilikten sıkılmışlar
Kamil Pekcan27.09.2014 / 22:54:00
turizmdebudabah be boyut yayına bu tip röportajları bizlerle paylaştığı için teşekkür ederiz Ankara da Turizmi daha iyi anlayabiliyoruz. Bu otel Sanırım Gaziosmanpaşa da busines bir otel kalab arkadaşlardan duymuştum, Aslında Ankara da turizmi canlandırmak için bu şekilde bir kaç Genel Müdürden oluşan bir komisyon kurmalı Valilik
Hakan Oğuz Çamlı27.09.2014 / 22:57:00
Yazının tamamına katılıyorum, odaları merak ettim açıkcası
Işıl soydemir27.09.2014 / 23:05:00
Bir turizmci olarak Tolga beyle hem fikirim ama unutulmamalı Ankarada her daim yazlar kurak ve güneşli olacak Turizm açısından,TBMM büyük etken.FashionFest shopping fest veya Ato konserler faydasız dediği gibi ama hayırlısı
EBRU TÜFEKÇİ30.09.2014 / 21:12:00
Bütün bu söylediklerinize yürekten katılıyorum.Ancak bir konsolosluklar cenneti olan Ankara'da niye acaba Uluslararası yaz ayları başında bir Turizm fuarı yada Ankara'yı tanıtıcak kalede bir kültür Festivali düzenlenmez.Ayrıca sonbaharda Uluslararası Film festivali yapılmaz?

Yorum Yaz

(Yayınlanan okuyucu yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan TurizmdeBuSabah.com ve Boyut Yayın Grubu sorumlu tutulamaz.)
Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Yorum için en fazla 1000/1000 karakter girişi yapılabilir!
Güvenlik kodu:
   
 

Diğer Haberler

inhores

Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler


Yazarlar

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr