turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
21.10.2018 Toplam Okuyucu: 123934060 | Bugünkü Okuyucu: 21816 | On-Line: 47 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:
YAVUZ ATAÇ ,Çünkü 'Korkma' diye başlayan bir İstiklal Marşımız var! YAVUZ ATAÇ
Destination Turkey
22.03.2017 / 10:18:54

Çünkü 'Korkma' diye başlayan bir İstiklal Marşımız var!


TÜROFED ve TÜRSAB`ın acil olarak Hollanda medyasında 'Hollanda halkı bizim dostumuz. Politikacılar sorunlarını kendi arasında çözsün' diye bir kampanya başlatması lazım!


Cumartesi günü Hollanda'nın Nijmegen şehrinde yarım günümü tanımış olduğum seyahat acentelerini ziyaret ederek geçirdim. Vakitleri oldukça da satış görevlileriyle bire bir sohbet etme olanağı buldum.

Hepsinin söylemiş olduğu ilk söz Türkiye'ye yönelik talep nerdeyse yok gibi şeklinde oldu. Çünkü son bir hafta içerisinde Türkiye ile ilgili soru soran yüz kişiden nerdeyse doksan beşi daha önce rezervasyon yapmış olan kişilermiş.

Birçoğu Türkiye'de tatil yapma konusunda artık endişesi olduğunu dile getirip, çok daha önceden yapmış oldukları Türkiye rezervasyonlarını şimdi iptal ederek İspanya ve Yunanistan başta olmak üzere diğer Akdeniz ülkeleri ile değiştirmek istiyorlar dedi.

Almanya'dan sonra Hollanda'ya sıçrayan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izninin iptali. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın sınır dışı edilmesi ile sonuçlanan kriz esnasında keşke her iki taraf sağduyulu davranabilseydi.

Hollanda Seyahat Acenteleri Birliği ANVR'in, GfK şirketiyle birlikte yapmış olduğu araştırma verilerine göre, yaz sezonuna yönelik genel satışlar şubat sonu itibarıyla yüzde 4,5 artış sergilerken. Yunanistan satışları yüzde 43 artış. Türkiye satışları ise yaşanan terör olayları sebebiyle yüzde 30 civarı düşüş göstermekteydi.

Görüşmüş olduğum kişilerin hemen hemen hepsi son gelişmelerle ilgili ne düşündüğümü sordular. "Müşterileriniz hiç endişelenmesin. Türkiye, dünyanın en misafirperver ülkesidir. Eğer Türkiye'de referandum, Hollanda'da seçim olmasaydı zaten bunlar hiç yaşanmayacaktı" dedim.

Söyle bir düşündüm de. Bugün görüşmüş olduğum birçok kişinin bütün bu olup bitenler karşısında sessiz kalmasının hiç kuşkusuz nedenleri vardır.

Ama bu konuda en çok etkilenen otelcilerimiz ile seyahat acentelerimiz olacak. İşte onların neden bu kadar sessiz kaldığını hala anlamıyorum?

Sakalımız yok ki sözümüz dinlensin. TÜROFED ve TÜRSAB'ın acil olarak Hollanda medyasında 'Hollanda halkı bizim dostumuz. Türkiye ye tatile gelen misafirimizdir. Politikacılar sorunlarını kendi arasında çözsün' diye bir kampanya başlatması lazım!

Çünkü 'Korkma' diye başlayan bir İstiklal Marşımız var..


Okuyucu Yorumları

Ferda Aykan22.03.2017 / 11:19:00
Türsab"ın Başkanını yıllardır her şeye rağmen kim seçiyor;turizmciler. Şimdi ondan kampanya bekliyorlar. Kendileri susacaklar,o ortaya çıkacak,değil mi? Daha çok beklerler. Beter olsunlar.
emekli turizmci22.03.2017 / 17:48:00
Siz Hollandada ya da Almanyada boşu boşuna kampanya yapmayın, önce bizi yönetenlerden hamaseti bir yana bırakıp diplomasi dilini düzeltmelerini isteyin. yönetenler senelerdir uyguladıkları " çok başarılı " politikaları sayesinde tüm ülkelerle papaz olup başta turizmi sıfırladık ve işsizler ordusuna yüzbinleri ekldik, üstelik başımıza üçmilyondan fazla mülteci kaldı. siz hala kafanızı kuma sokun ve bunlara neden olan " yöneticilere ( !!?? ) yalakalık yapmaya devam edin.
Ismail22.03.2017 / 16:16:00
Bizim işimiz birilerinin pisliğini temizlemek oldu artik. Bence ortalığı pisletene yeter artik desek daha kesin bir çözüm. Yoksa elde bez ülke ülke daha çok dolaşırız.
Fehmi Günes23.03.2017 / 12:53:00
Uyduruk bir isim ile yorum yapmak kolay! Sizi yönetenleri siz düzeltin.. Almanya'dan eski bir turizmci

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Güvenlik kodu:
   
 

Diğer Haberler

Yazarlar


Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr