turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
23.06.2018 Toplam Okuyucu: 122227791 | Bugünkü Okuyucu: 2967 | On-Line: 52 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:
BAHATTİN YÜCEL ,Keşke herkes kendi işini yapsa BAHATTİN YÜCEL
TurizmdeBuSabah Yayın Danışmanı
30.10.2016 / 19:07:08

Keşke herkes kendi işini yapsa


Her iki Sayın Bakanımızın unutmamaları gereken; sektörün bu darboğaza girişinde sorumluluğun yer aldıkları hükumetlerde olduğudur.


DİB Sayın Çavuşoğlu; üyesi olduğu hükümetin gündemine aldığı "Garanti Fonu" uygulamasının, turizmcilerin krizden çıkışına yapacağı katkılardan söz ediyor. Antalya Milletvekili kimliğiyle Hükumetinin vereceği kefalet desteğinin, sektördeki sorunları çözeceği algısı yaratmaya çalışıyor.

Herhalde sektördeki darboğazın aşılmasına ilişkin politikaların (=parasal desteklerin) Dışişleri Bakanından öğrenildiği ilk ülke Türkiye'dir.

Hükümetin turizme bu sıcak ilgisi sadece Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun açıklamalarıyla sınırlı kalmadı. Başbakan Yardımcısı Sn.Elvan da Rusya ile düzelen ilişkilerin ardından işlerin düzeleceğinden söz etti.

Kuşkusuz hükümet üyelerinin bu tür açıklamaları yararlı ve sektörün moralini yüksek tutmaya katkıda bulunacak niteliktedir.

Ama..

Her iki Sayın Bakanımızın unutmamaları gereken; sektörün bu darboğaza girişinde sorumluluğun yer aldıkları hükumetlerde olduğudur. Açıklamalarını yaptıkları gün, bu ülkenin en büyük Bayramının kutlandığı 29 Ekim'de; Türkiye'nin genel görünümüne kısaca göz atmak, bu konuda fikir vermeye yetiyor.

Cumhuriyetin ilan edildiği Başkentte; halkın Anıtkabire coşkuyla gidişini engellemek amacıyla, kavşakları kapatan Ankara Büyükşehir Belediyesine ait hafriyat kamyonları.

Cumhuriyet tarihimizde ilk kez Silahlı kuvvetlerin yılda bir kez düzenlediği tören geçişi yerine, ağırlığını G.Doğu, Kıbrıs ve Kore Gazileri ile silahları kısıtlanmış bazı birliklerin yürüyüşleri.

Anıtkabir ziyaretine giden subayların üstlerinin aranmasına ilişkin servis edilen fotograflar.

Üniversitelerde rektör seçimlerini kaldıran KHK'nin, OHAL gerekçesiyle yürürlüğe girişi ve özerk üniversite kavramının tümüyle tasfiyesi.

Hergün verdiğimiz şehit haberlerinin kanıksanması, gazetelerde giderek arka sayfalarda küçük puntolarla verilmesi.

Gazete ve televizyon haberlerinde; sürekli Musul-Halep eksenli savaş çağrışımı yapan demeç ve meydan okumalar.

Aydın'da Ana Muhalefet Partisi Genelbaşkan Yardımcısına yönelen, önceden planlanmış silahlı saldırı.

Ve
ABD Dışişleri Bakanlığının İstanbul Konsoslosluğunda görevli personelinin ailelerinin, yüksek dereceli tehdit gerekçesiyle, kenti derhal terketmelerini isteyen duyurusu.

Bence herkes kendi alanına yoğunlaşırsa ,olumlu sonuç alma olasalığımız artabilir. Örneğin Sayın Çavuşoğlu ABD ile hızla ilişki kurarak, bu tehlikeli uyarının kaldırılmasına çalışmalı. Sayın Elvan da kendi konularına dönmeli.

Ne dersiniz?


Okuyucu Yorumları

Ertuğrul SARISU31.10.2016 / 08:58:00
Sn Bakan tekrar-ı tespitleriniz için çok teşekkürler. Ağzınıza sağlık. Hükümetin söylemini düşünürsek Hedef 2023 ya!. Dedikleri gibi 2023e kadar turizde bir canlılık düzelme, toparlanma düşünmemeliyiz. Şimdi de Fransa Genel tehlike alarmı vermiş. Vatandaşlarını uyarmış. Biz neden Türk vatandaşlarımızı uyaramıyoruz.

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Güvenlik kodu:
   
 

Yazarlar


Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr